pondelok , jún 17 2019
Tenisový Svet / Správy / Kovalík prehral v 3. kole na challengeri v Ríme s turnajovou desiatkou

Kovalík prehral v 3. kole na challengeri v Ríme s turnajovou desiatkou

RÍM – Šiesty nasadený Jozef Kovalík skončil v 3. kole turnaja ATP Challenger 80 v talianskom Ríme (46 600 EUR +H, antuka vonku) na rakete talianskej desiatky žrebu Stefana Napolitana po setoch 6:7(3), 6:3, 5:7.

Od úvodu si hráči držali servisy, získané body po prvom podaní pri našom tenistovi konštantne atakovali 90 %. V ôsmom geme pridal Jojo na riterne niekoľko úspešných úderov a opticky mal prevahu, aj keď si nakoniec brejkovú šancu nevypracoval. V ďalšom priebehu mal viac z hry Talian. K prvému brejkbalu sa prebojoval v 11. geme náš tenista, Napolitano však odvrátil hrozbu straty setu dobrou hrou na sieti. O víťazovi prvého setu musela rozhodnúť skrátená hra. Domáci dlháň predviedol konzistentnejší výkon a rodák z Bratislavy uhral len tri body.

Začiatok druhého setu sa niesol v znamení stratených servisov a pribúdaní nevynútených chýb. Slovenský tenista však v kľúčových neskorších pasážach pôsobil stabilnejšie, hral útočne a od stavu 3:3 nepustil emotívneho Napolitana ani ku gembalu.

V rozhodujúcom sete si hráči znova držali podania podobne ako v prvom. Atraktívny antukový tenis plný krížnych úderov a stopbalov striedali nevynútené chyby. Drámu a zlom priniesol 11. gem. Kovalík si musel pomôcť priamym bodom z podania pri hrozbe brejku. Druhú príležitosť si už Talian vziať nenechal a po prelomení Jozefovej defenzívy podával na víťazstvo v zápase. Zápas ukončila nevynútená chyba nášho tenistu.

Zaujalo nás:

• celkový pomer získaných bodov bol 104:104
  • Kovalík bol lepší v štatistike es (4:1)
  • v rovnakej fáze turnaja vypadol aj v minulej sezóne

V Ríme sa dnes zo Slovákov darilo Filipovi Horanskému, ktorý si poradil s Oscarom Ottem z Nemecka.

O nás Tomáš Tomeček

Caroline Garciová

Garciová si po dramatickom finále vybojoval titul v Nottinghame

NOTTINGHAM – Vo finále turnaja WTA International v britskom Nottinghame (250 000 USD, tráva vonku) zvíťazila Francúzka …