nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Kovalík s Ramosom-Viňolasom postúpili do 2. kola štvorhry na US Open
Foto: TASR

Kovalík s Ramosom-Viňolasom postúpili do 2. kola štvorhry na US Open

NEW YORK – Jozef Kovalík s Albertom Ramosom-Viňolasom zdolali v 1. kole štvorhry na grandslamovom US Open švédsko-rakúsky pár Robert Lindstedt/Philipp Oswald po setoch 3:6, 6:4, 7:6(5).

V prvom sete prišli Kovalík s Ramosom-Viňolasom o servis v šiestej hre. Za stavu 3:5 mali štyri šance na ribrejk, všetky však ostali nevyužité a favorizovaná švédsko-rakúska dvojica napokon premenila v poradí druhý setbal.

V druhom dejstve dlho dominoval na oboch stranách servis. Vôbec prvé šance na príjme, ktoré boli zároveň setbalmi, si vypracoval slovensko-španielsky pár za stavu 5:4 a nezaváhal.

V rozhodujúcom dejstve sa Kovalík s Ramosom-Viňolasom dostali do manka 0:2, onedlho však bolo vyrovnané. V nasledujúcom priebehu  odvrátili dovedna päť brejkbalov a vynútili si tajbrejk, ktorého koncovku zvládli lepšie – 7:5.

Zaujalo nás:

  • porazený pár získal v zápase viac fiftínov (109:106)
  • zápas trval 144 minút
  • Kovalík hral štvorhru na grandslame prvýkrát v kariére
  • ide tiež o jeho prvé grandslamové víťazstvo

V druhom kole sa víťazi stretnutia stretnú s turnajovými dvojkami Lukaszom Kubotom a Marcelom Melom alebo párom Denis Molčanov/Arťom Sitak.

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × one =