nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Správy / Kovalík po odvrátení troch mečbalov do 3. kola challengeru v Štetíne
Foto: TASR

Kovalík po odvrátení troch mečbalov do 3. kola challengeru v Štetíne

ŠTETÍN – Jozef Kovalík zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v poľskom Štetíne (137 560 EUR +H, antuka vonku) šiesteho nasadeného Taliana Lorenza Giustina po výsledku 6:7(5), 7:6(6), 6:2.

Jojo sa dostával do tempa pomaly. Prehrával 0:3, keď chytil rytmus a otočil na 4:3. V ôsmom geme na servise na 5:3 nezvýšil a pomer síl na kurte sa znova vyrovnal. Nakoniec rozhodovala o osude úvodného dejstva skrátená hra, keďže bratislavský rodák odolal za stavu 5:6 dvom setbalom. V nej však dovolil súperovi otočiť z 3:5 na 7:5 a ocitol sa pred imperatívom zisku druhého setu.

Ten sa dlho niesol v znamení dominancie na podaní. Komplikácie prišli až pri skóre 5:5, keď Slovák úspešne otočil štyrmi fiftínmi za sebou stav 15:40. Napokon sa po druhý raz prihlásil o slovo tajbrejk. Kovalík v ňom trpezlivým prístupom zvrátil z 3:6 na 8:6.

Do tretej časti si náš tenista preniesol psychologickú výhodu rezultujúcu do vedenia 2:0. Evidentne dekoncentrovaný súper prišiel o servis aj v piatej hre a už sa nedokázal zmobilizovať. Kovalík využil pri náskoku 5:1 na riterne v poradí tretí mečbal.

Zaujalo nás:

  • zápas sa natiahol na 173 minút
  • Kovalík ťažil z efektivity, keď premenil 5 zo 7 brejkbalov

Bitka o štvrťfinále posunie Kovalíkovi do cesty deviatku žrebu Alessandra Giannessiho z Talianska alebo domácu voľnú kartu Pawla Ciaša.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

stefanos tsitsipas

V neuveriteľnom finálovom boji dobyl Tsitsipas Turnaj majstrov a zlomil 14-ročné prekliatie finalistov

LONDÝN – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas pri svojej premiére získal na Turnaji majstrov (9 000 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + 4 =