streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Krajicek o zvýhodňovaní Federera: „Bol by to problém, ak by sa sťažovali Nadal a Djokovič“
Foto: TASR

Krajicek o zvýhodňovaní Federera: „Bol by to problém, ak by sa sťažovali Nadal a Djokovič“

Francúz Julien Benneteau sa postaral počas tohtoročného Turnaja majstrov o rozruch, keď obvinil organizátorov Australian Open zo zvýhodňovania Rogera Federera. Dôvodom je, že Švajčiar hrá väčšinu zápasov v noci a vyhýba sa tak horúčavam. Svoj názor na vec poskytol s odstupom času Holanďan Richard Krajicek.

Víťaz Wimbledonu 1996 a riaditeľ turnaja ATP 500 v Rotterdame chápe obe strany. „Rozumiem tomu, čo chcel Benneteau povedať. Federer je však jednoducho úžasný. O nikoho nie je taký záujem, preto nie je prekvapujúce, že hrá často v noci,“ uviedol v rozhovore pre holandský portál NOS.

„Bol by to problém, ak by sa sťažovali Nadal a Djokovič. Vtedy by sa museli obávať o turnaj. Nespomínam si ale, že by niekto kritizoval Federerov program,“ dodal na margo Australian Open.

Krajicek si zaspomínal aj na svoju éru, v ktorej to bolo podľa neho podobné. „Vždy sa hovorilo, že v Ríme chcú, aby ich turnaj vyhral Becker. Hralo sa preto s ťažšími loptičkami a na kurty dávali menej antuky. V Los Angeles 1994 boli horúčavy a spýtal som sa, či by som mohol hrať večer. Rozhodujúce slovo mal Becker, tak som musel nastúpiť poobede. Nevyhral som totiž trikrát Wimbledon,“ pridal zaujímavé spomienky.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Verdasco prežíva na sklonku kariéry obrovské sklamanie

MADRID – Fernando Verdasco sa nezmestil do španielskej nominácie na finálový turnaj Davisovho pohára (18. – 24. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 1 =