piatok , september 21 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Krásne gesto Djokoviča – v jeho novej reštaurácii sa ľudia najedia zadarmo
Foto: TASR

Krásne gesto Djokoviča – v jeho novej reštaurácii sa ľudia najedia zadarmo

BELEHRAD – Srb Novak Djokovič otvára vo svojej vlasti novú reštauráciu. Jej vízia je jedinečná, ponúkať chudobným ľuďom jedlo zadarmo.

Populárny srbský tenista uviedol, že sa chce odvďačiť všetkým, ktorí ho podporujú. A keďže je veľký patriot, zameral sa na svojich krajanov. „Peniaze pre mňa nie sú problém. Zarobil som dosť na to, aby som uživil celé Srbsko. Myslím, že naši ľudia si to zaslúžia za všetku podporu, ktorú mi dávajú,“ nechal sa počuť 12-násobný grandslamový šampión, ktorý zarobil na odmenách vyše 100 miliónov amerických dolárov.

S podnikaním v gastronómii už má belehradský rodák skúsenosti. V roku 2009 otvoril vo svojom rodnom meste reštauráciu Novak, vlani otvoril v Monte Carle vegánsku reštauráciu Eqvita. „Vďaka mojej rodine som vždy miloval jedlo. Ale ako športovec to vnímam inak. Jedlo je niečo viac – palivo, ktoré určuje ako hrám, ako sa zotavujem a aký som na kurte ostražitý,“ vysvetlil „Nole“.

Akou formou budú zákazníci novej reštaurácie preukazovať, že sú vo finančnej tiesni, zatiaľ nie je známe. Nemožno však predpokladať, že by prevádzka ponúkala jedlo zadarmo úplne všetkým.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Definitívny koniec – Južnyj sa v Petrohrade rozlúčil s kariérou

PETROHRAD – Rus Michail Južnyj dnes dal definitívnu bodku za svojou úspešnou kariérou. Môže za to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + ten =