nedeľa , september 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Krátka antuková vsuvka pred americkými betónmi

Krátka antuková vsuvka pred americkými betónmi

BRATISLAVA – Kvinteto slovenských tenistov sa tento týždeň predstaví na turnajoch hlavných okruhov, z toho až štyria na antuke. Chýbať budú Cibulková, Rybáriková a Kližan, zato sa však predstaví nová mužská slovenská jednotka Noro Gombos i čerstvá víťazka z Budapešti Jana Čepelová.

V Umagu vlani zažiaril Andrej Martin, tento rok to bude náročné

Andrej Martin zaznamenal minulý rok práve na tomto ATP turnaji svoj doposiaľ najväčší kariérny výsledok. Jeho finálovú účasť by vtedy pred turnajom len málokto tipoval. Andymu sa v poslednom období výsledkovo nedarí. Ostáva však dobre naladený a v Umagu sa mu nakoniec ušla miestenka v hlavnej súťaži. Žreb bol k nemu pomerne zhovievavý. Na prvé kolo dostal jedného z najprijateľnejších súperov. Uzbek Denis Istomin sa cíti lepšie na rýchlejších povrchoch a navyše ťahá sériu piatich prehier v rade. Zaujímavé je, že obaja títo skúsení harcovníci sa doposiaľ na turnajovej  úrovni nestretli. Omnoho zložitejšiu úlohu bude mať Noro Gombos. Ten v úvodnom kole nastúpi proti Jiřímu Veselému. Český tenista stihol pred trávnatou časťou sezóny vyhrať domáci antukový challenger v Prostějove. Vo vzájomných zápasoch vedie nad zverencom Ladislava Simona 5:1, pričom vyhral posledné štyri zápasy. Je teda čas na odvetu. Obaja naši vstúpia do bojov najskôr v utorok.

Čepelovú čaká v Bukurešti veľká výzva

Čerstvá víťazka ITF turnaja v Budapešti nemohla dostať na prvé kolo náročnejšiu súperku. Lotyška Anastasija Sevastovová získala v predošlých mesiacoch na antuke skalpy takých súperiek ako Plíšková, Kontová, či Bertensová. V pozícii najvyššie nasadenej hráčky tohto 250-tisícového WTA turnaja však nastúpi proti Košičanke so skóre 0:2 zo vzájomných zápasov. Janka dokázala vyhrať aj vlani na zelenej antuke v Charlestone. Z Budapešti prichádza dobre rozohraná. Nemusela by byť ešte taká unavená a v minulosti už dosiahla dobré výsledky aj na dvoch turnajoch v rade.

Šramková zabojuje vo Švajčiarsku

Rebecca Šramková by potrebovala lepší výsledok ako soľ. Bude mať na to príležitosť na WTA podujatí v Gstaade. V prvom kole by mohla dnes o 10:30 uspieť proti Nine Stojanovičovej. Táto Srbka nemala v poslednej dobe tiež dobré výsledky. Povzbudivým je fakt, že v doterajších troch vzájomných dueloch nestratila naša tenistka ani set.

Lacko ostáva verný tráve

Podľa očakávania využíva Lukáš Lacko možnosť pokračovať ešte na najrýchlejšom podklade. Aj preto je už za oceánom. Na ATP turnaji v Newporte ho nečaká v prvom kole nič jednoduché. Domáci talent Reilly Opelka disponuje pri svojej výške vynikajúcim podaním, čo je na tráve dôležitá zbraň. Luky bude potrebovať sústredený výkon, pokiaľ chce pomýšľať na postup.

Kovalík a Zelenay skúsia ďalšie challengere

Jojo Kovalík bude mať ďalšiu príležitosť vylepšiť si svoje sebavedomie. Vsádza trpezlivo na antukovú kartu, čo je v tejto fáze asi rozumné riešenie. Vybral si turnaj v holandskom Scheveningene. Ako ôsmy nasadený by mal byť v prvom kole lepším hráčom ako Nemec Daniel Brands. Igor Zelenay zamieril do Poľska. V Poznani bude hrať po boku Austrálčana Junaida.

ITF turnaje na Morave aj so Schmiedlovou a Molčanom

U našich českých susedov pokračuje séria ITF turnajov. V Olomouci sa hrá 80-tisícové podujatie. Kaja Schmiedlová sa pokúsi dosiahnuť lepší výsledok ako v Budapešti. Tentoraz by mala figurovať medzi nasadenými hráčkami. V „pavúku“ hlavnej súťaže očakávame aj Mišku Hončovú. Naši chalani sa presunuli z Pardubíc do Brna, kde je na programe ďalší 25-tisícový turnaj. Okrem Alexa Molčana sú v hlavnej súťaži aj Patrik Néma, Lukáš Klein, Patrik Obal, David Juras a Andrej Glváč. Prvých troch menovaných čaká úvodné kolo dvojhry už dnes.

O body si zahrajú aj ďalší naši

60-tisícový turnaj v tureckej Burse sa odohrá aj za účasti Chantal Škamlovej a Vivien Juhászovej. V kanadskom meste Gatineau sa predstaví na 25-tisícovom hardovom podujatí Zuzana Zlochová. O rovnakú sumu sa hrá na antuke v nemeckom Aschaffenburgu. Nechýba tam Lenka Juríková a v kvalifikácii bojuje Timea Jarušková. Na koberci v talianskej Imole budú zbierať body Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková. Dotácia je tam tiež 25 000 USD. Filip Horanský a Peter Vajda dávajú prednosť 15-tisícovému podujatiu v rakúskom Welse.

O nás Peter Ohrablo

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Osaková na domácom turnaji získa titul

Aj dnes ostávame s tipmi v Ázii. Veľký turnaj v Osake môže mať domácu víťazku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × two =