utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Lipták o Cibulkovej: „Kritika verejnosti ju zmenila, k fedcupovému štartu ju nemôžem nútiť“
Foto: TASR

Lipták o Cibulkovej: „Kritika verejnosti ju zmenila, k fedcupovému štartu ju nemôžem nútiť“

BRATISLAVA – Už v pondelok odštartuje zápasmi úvodného kola hlavná súťaž grandslamového Australian Open. 

Po austrálskej šnúre turnajov sa pozornosť bude upriamovať na fedcupové súboje ročníka 2018. Slovensko narazí vo februárovom domácom dueli na silného ruského protivníka. Či však Slovensko na duel nastúpi v najsilnejšom možnom zložení, je otázne. Neistá je účasť aktuálnej slovenskej dvojky Dominiky Cibulkovej.

„Každý očakáva, že ju donútim hrať Fed Cup, keďže som jej tréner a zároveň fedcupový kapitán. Ona je však individualita, ktorá sa rozhoduje sama. Vieme spraviť program tak, aby bol Fed Cup na prvom mieste a aj sme to tak vždy robili,“  prezradil na margo Cibulkovej štartu v rozhovore pre Denník Šport  jej kouč a fedcupový kapitán v jednej osobe Matej Lipták.

Zmenila ju kritika

„Dominika však na to získala iný pohľad, keď po niektorých zápasoch bola veľká kritika od verejnosti aj vedenia Slovenského tenisového zväzu. Po deviatich rokoch reprezentácie bez jednej absencie vynechala prvý zápas a spustila sa obrovská negatívna vlna. Bohužiaľ, jej pohľad na Fed Cup sa vtedy zmenil a prestal byť jej priorita,“ pridáva Lipták dôvody zmeny postoja.

Líderkou tímu by mala byť v Bratislave aktuálna svetová dvadsiatka Magdaléna Rybáriková. Tej v Pohári federácie posledné štarty nevyšli. Pred troma rokmi ako slovenská jednotka prehrala na pôde Holandska oba singlové duely. „Za minulosťou som dal hrubú čiaru a beriem to tak, že Rybáriková je teraz celkom iná hráčka. Hrá lepšie, je zdravšia, sebavedomejšia aj kvalitnejšie fyzicky pripravená,“ dodáva fedcupový kapitán.

K dispozícii by malo byť aj trio Košičaniek – Čepelová, Schmiedlová a Kužmová. Posledná menovaná by si mohla vo fedcupovom drese odkrútiť absolútnu premiéru.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Ďalšia korupcia v tenise – Brazílčan dostal na konci úspešnej sezóny doživotný dištanc

LONDÝN – Brazílčan Diego Matos sa stal už 10. tenistom, ktorého Jednotka pre tenisovú integritu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + seventeen =