nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Kučová nedotiahla na US Open dobre rozbehnuté finále kvalifikácie

Kučová nedotiahla na US Open dobre rozbehnuté finále kvalifikácie

NEW YORK – Kristína Kučová podľahla vo finále kvalifikácie grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) 27. nasadenej Češke Tereze Martincovej 6:4, 2:6, 2:6.

Naša tenistka otvorila zápas brejkom, ktorý bez väčších problémov potvrdila. Martincovej sa zo začiatku nedarilo na príjme ani na podaní. Slovenka získala za stavu 3:1 aj druhý brejk. Favoritka ešte znížila z 1:5 na 4:5, ale v desiatom geme Kika prvé dejstvo ukončila.

V druhom sete sa napriek úvodným vyrovnaným gemom dostala do vedenia 4:1 Češka. Vo štvrtej a piatej hre dovolila Slovenke dovedna jeden fiftín. Rodáčka z Prahy nepripúšťala komplikácie a vyrovnanie spečatila úspechom na riterne v ôsmom geme.

Úvod finálneho setu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Kristína síce mala príležitosti uchmatnúť servis súperky, ale zostali nepremenené. Do rovnakej situácie na príjme sa dostala aj česká reprezentantka v šiestom geme a bola úspešná – 4:2. Toto zaváhanie bratislavskej rodáčky sa nakoniec ukázalo ako kľúčové. Do konca zápasu už nezískala žiadny gem.

Zaujalo nás:

• Kučová spravila 11 dvojchýb
  • premenila len 2 z 9 brejkbalov

Finále eliminácie dnes naopak zvládla Jana Čepelová. Voľné sú však už teraz tri pozície pre „lucky loserky“, takže Kučovej nádej na hlavnú súťaž stále žije.

O nás Tomáš Tomeček

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …