nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kužmová na ITF turnaji v Trnave už do štvrťfinále
Foto: TASR

Kužmová na ITF turnaji v Trnave už do štvrťfinále

TRNAVA – Viktória Kužmová zdolala v 2. kole trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open (100 000 USD, antuka vonku) piatu nasadenú Američanku Madison Brengleovú 6:4, 7:6(1).

Na začiatku zápasu striedali obe tenistky svetlé momenty s chybami. Do lepšej prevádzkovej teploty sa zahriala naša hráčka, u ktorej postupne prevažovali víťazné údery. Za stavu 2:2 si pripísala prvý brejk. Z hľadiska úvodného dejstva to bolo rozhodujúce. Viki, ktorá zapájala do hry okrem priamych úderov od základnej čiary aj dropšoty, nedala súperke žiadnu šancu na ribrejk.

V druhom sete sa pri skóre 2:3 z pohľadu Kužmovej obraz hry zmenil. Účinnosť podania na oboch stranách klesla a nasledovala séria štyroch brejkov. Košická rodáčka ju zastavila za stavu 4:5 po chladnokrvnom odvrátení piatich setbalov. Vzápätí uspela znova na riterne, no po zmene strán dopustila napriek vedeniu 40:0 ribrejk. Vôbec ju to nerozhodilo, skrátenú hru ovládla pomerom 7:1.

Zaujalo nás:

  • Kužmová zvládla pri svojom podaní úvodných 8 výmen, pri ktorých hrala súperka o brejkbal (30:30 resp. zhoda)
  • na príjme 1. servisu získala 48 percent výmen

Vo štvrťfinále, ktoré je plánované na popoludňajšie hodiny, vyzve zverenkyňa Michala Mertiňáka najvyššie nasadenú Johannu Larssonovú zo Švédska.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kužmová po divokom priebehu postupuje do druhého kola v Dubaji

DUBAJ – Viktória Kužmová zvíťazila v prvom kole turnaja WTA Premier 5 v Dubaji nad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four − two =