nedeľa , september 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kužmová nominovaná na prestížne ocenenie za reprezentáciu
Foto: TASR

Kužmová nominovaná na prestížne ocenenie za reprezentáciu

LONDÝN – Viktória Kužmová, ktorá v tomto roku debutovala vo Fed Cupe, je v nominácii na fedcupové srdce – ocenenie za skvelú reprezentáciu.

Viktória Kužmová zaujala predstaviteľov Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) hneď pri svojom debute na pôde Bieloruska. V baráži o I. svetovú skupinu zdolala obe domáce favoritky. Najskôr Arinu Sabalenkovú 6:2, 2:6, 7:6(5) a potom Aliaksandru Sasnovičovú 6:1, 7:6(3). Ani ona však nezabránila tesnej prehre Slovenska v pomere 2:3.

O držiteľkách ocenenia Fed Cup Heart Award rozhodnú svojím hlasovaním 29. júna – 5. júla tenisoví fanúšikovia. Výsledky oznámi ITF 6. júla. Okrem Viki je z finálovej štvorice nominovaných zatiaľ známa len Belgičanka Elise Mertensová. Ostatné dve mená zverejní ITF v priebehu týždňa.

Vlani sa uchádzala o toto ocenenie Rebecca Šramková. Napokon v hlasovaní priaznivcov „bieleho športu“ neuspela, keď ju predbehla už spomínaná Sabalenková. Zo Sloveniek má zatiaľ „srdiečko“ vo vitríne len Daniela Hantuchová. Zvolená bola hneď dvakrát – v rokoch 2012 a 2013.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Známa tenistka zmenila účes, Cibulková sa stretla s legendami

Opäť sme si pripravili v rubrike Na stope najlepšie zábery zo sociálnych sietí. Grigor Dimitrov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 19 =