sobota , január 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kužmová po postupe do semifinále: „Odvážna hra mi priniesla úspech“
Foto: Instagram/Viktória Kužmová

Kužmová po postupe do semifinále: „Odvážna hra mi priniesla úspech“

BUDAPEŠŤ – Viktória Kužmová prežíva v Budapešti najúspešnejší týždeň profesionálnej kariéry. Po postupe do semifinále žiarila šťastím. Vyjadrila sa aj k tomu, čo jej robilo na začiatku najväčšie problémy a kedy sa zápas zlomil.

„Je to pre mňa super výsledok. Celý týždeň hrám v Budapešti veľmi dobre. Aj dnes som sa snažila hrať agresívne, išla som do toho a odvážna hra mi priniesla úspech. Na začiatku zápasu som mala problémy riternovať jej kick servis. Nevedela som odhadnúť, kam pôjde. Dôležité bolo, že som odvrátila sedem brejkbalov. V uplynulých dvoch týždňoch som vo Fed Cupe proti Rusku i tu v Budapešti odvrátila už toľko brejkbalov, že som to prestala počítať,“ uviedla po zápase naša tenistka.

„Za stavu 5:4 som si na lavičku nechala zavolať Miša Metiňáka, ktorý mi hovoril, že aj na riterne musím isť do toho naplno. Podarilo sa mi ju brejknúť a potom bol už zápas v mojej réžii,“ zhodnotila Viki pre TASR kľúčové momenty štvrťfinálového duelu.

V hľadisku sa môže spoľahnúť aj na podporu rodiny, ktorá s ňou cestovala do maďarskej metropoly. „Je tu so mnou moja mama a dnes prišiel aj strýko. V sobotu na semifinále by mali prísť otec so sestrou. Čang Šuaj i van Uytvanckovú poznám z videnia. Obe hrajú rýchlo, budem sa snažiť presadiť mojimi zbraňami,“ pozrela sa košická rodáčka na zajtrajšie semifinále.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Šarapovová prezradila tajomstvo zo spálne, Cibulková dovolenkuje

Ani dnes nevynecháme tie najlepšie zábery z účtov tenisových hviezd na sociálnych sieťach. Nazrite spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 1 =