pondelok , február 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Kužmová pred fedcupovým debutom: „Necítim nervozitu“
Foto: TASR

Kužmová pred fedcupovým debutom: „Necítim nervozitu“

BRATISLAVA – Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková a Matej Lipták sa vyjadrili pred prvým hracím dňom fedcupového duelu 1. kola II. svetovej skupiny medzi Slovenskom a Ruskom. Reagovali aj na žreb.

Kužmová necíti žiaden tlak

Debutantka vo fedcupovom tíme sa na svoju premiéru teší. „Som veľmi rada, že mi kapitán dal príležitosť. O tom, že nastúpim, som sa dozvedela vo štvrtok. Mala som rovnakú šancu hrať ako Janka Čepelová a Kaja Schmiedlová, všetky tri sme približne na rovnakej úrovni. Veľmi ma potešilo, že Matej Lipták dal dôveru práve mne. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon. Očakávam náročný duel. V Petrohrade som proti Vichľancevovej hrala veľmi dobre a lepšie som zvládla kľúčové momenty,“ uviedla košická rodáčka.

Pred fedcupovou premiérou nemá roztrasené kolená. „Som v pohode, necítim nervozitu. Na poradí zápasov až tak nezáleží. Vždy je to 50:50, či nastúpim ako prvá alebo druhá. Treba ísť do zápasu sebavedomo,“ vyjadrila sa odhodlane členka NTC, ktorá sa pokúsi napodobniť Rebeccu Šramkovú. Tá vlani pri fedcupovom debute na antuke v talianskom Forli zdolala Saru Erraniovú i Francescu Schiavoneovú a rozhodujúcou mierou prispela k postupu Slovenska do baráže o svetovú skupinu.

Lipták je rád, že začne Kužmová, teší ho forma Rybárikovej

„Viky sa na tréningoch predviedla vo veľmi dobrom svetle, má formu. Je dobré, že nastúpi hneď v úvodnej dvojhre. Javí sa mi ako veľmi dobrý typ na fedcupové zápasy. Už na konci minulej sezóny ukázala, že sa zlepšuje a na začiatku tohto roka potvrdzuje výkonnostný progres. Verím, že využije šancu a zápasy s Ruskom naštartujú jej úspešnú fedcupovú kariéru. Bolo by skvelé, keby získala prvý bod,“ zauvažoval skúsený tenisový odborník.

Slovenský kapitán verí, že Rybáriková proti Ruskám potvrdí úlohu tímovej jednotky. „Neviem, či som Magdu niekedy videl hrať tak dobre a uvoľnene ako teraz na tréningoch. Vyžaruje z nej pohoda, je oporou pre mladé baby v tíme. Úvod sezóny jej vyšiel, na Australian Open postúpila do osemfinále. Pevne verím, že sa jej vo fedcupovom dueli podarí priblížiť ku kvalitným výkonom z turnajov. Celý realizačný tím jej v tom pomôže,“ vyjadril sa na adresu našej jednotky.

Rybáriková nepozná súperku

Pre piešťanskú rodáčku je mladá Anna Kalinská neznáma. „Musím si ju trochu naštudovať na videu. Je to mladá hráčka a určite bude nepríjemná. Zdravotne sa cítim už lepšie ako po návrate z Australian Open, keď som mala menšie problémy s nohou. Teším sa, že budem môcť hrať doma pred našimi fanúšikmi. Hoci Rusky nepricestovali v najsilnejšom zložení, určite nepredajú kožu lacno. Aj keď sme teraz možno mierne favoritky, musíme to potvrdiť na kurte,“ uvedomuje si vlaňajšia semifinalistka Wimbledonu.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Utajená svadba slovenského tenistu v prítomnosti Djokoviča, Šarapovová ukázala milenca

Všetky zaujímavosti tohto týždňa zatienila slovenská tenisová svadba. Vychutnajte si to najlepšie zo sociálnych sietí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − seventeen =