nedeľa , január 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kužmová prvýkrát finalistkou tradičnej ankety WTA
Foto: Facebook/Viktória Kužmová

Kužmová prvýkrát finalistkou tradičnej ankety WTA

WTA vyhlasuje každý mesiac tradičnú fanúšikovskú anketu v troch kategóriách – Hráčka mesiaca, Prelom mesiaca a Úder mesiaca. V druhej spomínanej sa ocitla medzi februárovými finalistkami aj Viktória Kužmová.

Viktória Kužmová zažiarila na WTA International turnaji v Budapešti. Po prehre vo finále kvalifikácie s Belgičankou Ysaline Bonaventurovou dostala druhú šancu ako „lucky loserka“ a príjemne prekvapila. Zdolala Rumunku Soranu Cirsteovú, Nemku Sabine Lisickú a Chorvátku Petru Martičovú. V semifinále ju zastavila až neskoršia belgická víťazka Alison van Uytvancková. Premiérový prienik medzi elitnú štvorku na turnaji hlavného okruhu zástupcom WTA nemohol ujsť. Viki zároveň začína čoraz hlasnejšie klopať na dvere top 100.

Druhou finalistkou je Katerina Kozlovová. V Trnave pôsobiaca Ukrajinka postúpila na začiatku mesiaca do finále WTA International podujatia v Tchaj-peji. Šokovala najmä v 1. kole víťazstvom nad Číňankou Čang Šuaj. O titul ju pripravila Maďarka Tímea Babosová. Odmenou bolo rebríčkové maximum v podobe 62. miesta. Potom sa však Ukrajinkin motor zadrhol. V Budapešti aj Acaapulcu skončila už v 1. kole.

Poslednou nominovanou je Daria Kasatkinová. Aj Ruska má svoju základňu v Trnave, čo podčiarkuje nevídané zastúpenie Slovenska v tradičnej ankete. Rodáčka z Togliatti vo februári hviezdila. Na domácom Premier turnaji v Petrohrade zdolala Dánku Caroline Wozniacku – vtedajšiu svetovú jednotku. V semifinále nestačila na Francúzku Kristinu Mladenovičovú. Nasledoval presun na Arabský polostrov. WTA Premier 5 turnaj v katarskej Dauhe znamenal konečnú v 1. kole, ale na nasledujúcej Premier akcii v Dubaji z toho bolo znova semifinále a prehra s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou. Výsledok? Posun do top 20, konkrétne na 19. pozíciu.


Viktóriu Kužmovú môžete podporiť svojím hlasom TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Šarapovová prezradila tajomstvo zo spálne, Cibulková dovolenkuje

Ani dnes nevynecháme tie najlepšie zábery z účtov tenisových hviezd na sociálnych sieťach. Nazrite spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + fourteen =