utorok , júl 16 2019
Tenisový Svet / Správy / Kužmová mala na dosah skalp hráčky top 10 – v Ríme končí v 2. kole

Kužmová mala na dosah skalp hráčky top 10 – v Ríme končí v 2. kole

RÍM – Viktória Kužmová prehrala v druhom kole turnaja WTA Premier 5 v Ríme (3 452 538 USD, antuka vonku) so svetovou deviatkou Austrálčankou Ashleigh Bartyovou po setoch 6:4, 3:6, 4:6.

Kužmová lepšie zachytila úvod stretnutia a viedla 1:0. Brejk síce potvrdila, ale o niečo neskôr sa Bartyová vrátila a vyrovnala na 2:2. Na situáciu Viki reagovala ribrejkom. Neskôr mohla navýšiť na 5:2, ale jej súperka odvrátila štyri brejkbaly. Vzápätí v ďalšom geme však prišla naša tenistka o podanie, keď pomohla súperke dvojchybou. Ale do vedenia o brejk sa rodáčka z Košíc vrátila už v ďalšej hre. Zhodou okolností tentoraz k premeneniu pomohla dvojchybou Austrálčanka. Viki tak šla servovať na víťazstvo v prvom sete a úlohu zvládla čistou hrou.

Druhý set odštartovala lepšie Austrálčanka, ktorá sa ujala vedenia 3:0. Slovenská tenistka sa vrátila a znížila na 2:3. Bartyová však reagovala ďalším brejkom a stav bol 4:2.  Obe hráčky si už potom bez komplikácií držali servisy, čo zákonite znamenalo zisk setu pre Bartyovú, ktorá si vynútila tretí set.

V ňom začala lepšie Kužmová a viedla 2:0. Bartyová však reagovala ribrejkom a znížila na 1:2. V piatej hre pri servise Slovenky zviedli hráčky viac ako osem minút trvajúci boj, ale podanie si obhájila košická rodáčka. Neskôr však prišla o servis a prehrávala 4:5. Austrálčanka už potom na servise bez problémov potvrdila výhodu a uzavrela zápas.

Zaujalo nás:

• Slovenka nakopila 38 nevynútených chýb oproti 26 u Bartyovej
  • na esá vyhrala Austrálčanka 10:3
  • obe tenistky predviedli aj pomerne veľa dvojchýb – 5 Bartyová, Kužmová o jedno viac
  • cez prvý servis rozohrávala naša hráčka 46 % výmen (iba v druhom sete sa dostala na 60 %, vo zvyšných to bolo pod 50 %)
  • Bartyová odvrátila osem z trinástich brejkbalov, Kužmová šesť z dvanástich

Víťazka si v treťom kole zahrá s lepšou z dvojice Kristina Mladenovičová a Belinda Benčičová.

O nás Jana Sedláková

Slováci v akcii, utorok 16. júl

Martin Kližan, Jozef Kovalík a Viktória Kužmová zasiahnu do hry v rámci hlavného okruhu. Ďalší …