streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Správy / Kužmová a Schmiedlová spoznali v Melbourne kvalifikačný žreb
Foto: ITF/Corinne Dubreuil

Kužmová a Schmiedlová spoznali v Melbourne kvalifikačný žreb

MELBOURNE – Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová budú bojovať počas najbližších dní v kvalifikácii grandslamového Australian Open.

Viktórii Kužmovej sa ušla pozícia nasadenej šestnástky. Do Melbournu si priviezla dobrú formu a v 1. kole bude proti Španielke Maríi-Terese Torróovej-Florovej favoritka. Bývalá členka top 50 je momentálne v rebríčku až na 212. pozícii. Ak Viki uspeje, narazí v 2. kole na Američanku Caroline Dolehideovú alebo Švajčiarku Conny Perrinovú. Prípadné finále eliminácie sľubuje konfrontáciu s ôsmou nasadenou Risou Ozakiovou z Japonska.

Anna Karolína Schmiedlová sa medzi nasadené hráčky nezmestila, a tak má ťažší žreb. Neplatí to pre 1. kolo, kde ju čaká Austrálčanka Isabelle Wallaceová (244. v rebríčku WTA). V 2. kole by ju neminula talentovaná desiatka žrebu Francoise Abandová z Kanady alebo Číňanka Lu Ťia-ťing. Prípadný postup do finále eliminácie by bol úspech. Tam by Kaju zrejme čakala 22. nasadená Bieloruska Vera Lapková.

Kompletný žreb kvalifikácie nájdete TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, streda 19. december

V stredajších programoch jednotlivých turnajov figurujú dve slovenské želiezka – Tereza Mihalíková a Ronald Gabaš. ITF …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =