štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Kužmová v prvom trávnatom zápase sezóny vyhrá
Foto: TASR

Tenisové tipy: Kužmová v prvom trávnatom zápase sezóny vyhrá

Po Roland Garros sa naplno rozbehne trávnatá sezóna. Z našich bude v akcii Viktória Kužmová. Predstaví sa však napríklad aj Denis Šapovalov. 

WTA International Hertogenbosch – 1. kolo

Viktória Kužmová vs Margarita Gasparianová (10.6. o 11:00)

Gasparianová vyhrala zápas na tráve naposledy v roku 2015. Od sezóny 2016 na nej tiež nehrala ani zápas. Naopak, Kužmová sa na tráve cíti dobre, vlani v Hertogenboschi sa prebojovala do semifinále. Zaujímavé výsledky dosiahla slovenská tenistka aj na neobľúbenej antuke. Favoritkou bude teda rozhodne aj zajtra.

Tip: Zápas vyhrá Viktória Kužmová.

Kurz: 1,51

ATP 250 Stuttgart – 1. kolo

Denis Šapovalov vs Jan-Lennard Struff (10.6. o 15:00)

Práve Struff pred niekoľkými dňami ukončil rýchlo púť Denisa Šapovalova grandslamovým French Open. Pred týmto zápasom bola vzájomná bilancia 1:1. Nemec a Kanaďan sa stretli aj v Monte Carle a aj vtedy zvíťazil nemecký tenista. Na tráve to však bude pre oboch premiéra. Struff z 23 zápasov na tráve doposiaľ vyhral len šesť. Neobľubuje ju teda príliš. Hoci Šapovalov toho odohral menej na tomto povrchu, jeho bilancia je o niečo pozitívnejšia. Ak by sa hralo na antuke, asi by sme aj do tretice mohli tipovať triumf Nemca. Na tráve by však túto nepriaznivú sériu mohol Šapovalov pretrhnúť.

Tip: Zápas vyhrá Denis Šapovalov.

Kurz: 1,84

ATP 250 Hertogenbosch – 1. kolo

Robin Haase vs Ugo Humbert (10.6. o 14:30)

Mladý Francúz ešte nikdy nehral na hlavnom okruhu zápas na trávnatom povrchu. Haase bude hrať pred domácim publikom. To by mu mohlo výrazne pomôcť. Ani jeden z tenistov momentálne nemá ideálnu formu. Nikdy tiež spolu nehrali. Práve tieto fakty nahrávajú tomu, aby sa z víťazstva tešil skôr skúsenejší Robin Haase.

Tip: Zápas vyhrá Robin Haase.

Kurz: 1,66

 

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Muchová v New Yorku zdolá aj Linettovú

V New Yorku je sústredená takmer celá tenisová elita. Ženský turnaj v Bronxe sa dostáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × five =