nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Kužmová na US Open po dráme postupuje do štvťfinále štvorhry
Foto: TASR

Kužmová na US Open po dráme postupuje do štvťfinále štvorhry

NEW YORK  – Viktória Kužmová s Bieloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou zvíťazili v osemfinále grandslamového US Open nad americko-austrálskym párom Danielle Collinsová a Ellen Perezová po setoch 7:6(4), 5:7, 7:5.

V prvom sete si slovensko-bieloruský pár vytvoril náskok 4:1. Americko-austrálska dvojica sa však vrátila, vyrovnala na 4:4 a rozhodnutie musel priniesť až tajbrejk. Aj v ňom mali Kužmová a Sasnovičová vykročené za víťazstvom jednoznačne – viedli 5:1 a potom aj 6:2. Nakoniec ešte Perezová a Collinsová dva setbaly odvrátili. Tretí už nie a tak sa zo zisku prvého setu tešili Slovenka a Bieloruska.

V druhom sete sa do brejku na 5:4 dostali Collinsová a Perezová. Vzápätí oň prišli, ale nemuselo ich to mrzieť, lebo náskok získali hneď aj naspäť. Tentokrát už výhodu nepustili a premenili na servise prvý setbal a vynútili si tretí set.

V ňom začali lepšie Kužmová a Sasnovišová, keď viedli 4:1. Za stavu 5:2 mali dokonca na riterne dva mečbaly, ale nevyužili ich. Následne prišli o servis na 5:4. Situácia ich ale nemusela príliš mrzieť. Za stavu 6:5 sa na príjme dostali k mečbalu a ten využili.

Zaujalo nás:

  • Collinsová a Perezová odvrátili osem z trinástich brejkbalov
  • nedopustili sa ani jednej dvojchyby
  • pomer bodov v zápase bol 121 ku 117 v prospech víťaziek

Víťazky si v boji o semifinále zmerajú sily s tretími nasadenými – Gabrielou Dabrowskou a Sü I-fan.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + 8 =