piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Kužmová šokujúco vypadla v 1. kole ITF turnaja v Poitiers

Kužmová šokujúco vypadla v 1. kole ITF turnaja v Poitiers

POITIERS – Prvá nasadená Viktória Kužmová prehrala v 1. kole turnaja kategórie ITF World Tennis Tour vo francúzskom Poitiers (100 000 USD, tvrdý povrch v hale) s Ruskou Varvarou Flinkovou 6:7(3), 1:6.

Viki začala zápas na riterne bez zisku fiftínu. V tretej hre sa priblížila k brejku, ale náskok 40:15 nezužitkovala. V nasledujúcich minútach zabrala Ruska a postupne si vybudovala náskok 5:1. Slovenka sa v ďalšom priebehu pokúsila o veľký obrat. Podarilo sa jej vyrovnať na 5:5, keď v desiatom geme odvrátila setbal. Víťazku prvého dejstva musela určiť skrátená hra. Favoritka ju prehrala 3:7.

V druhom sete získala Kužmová prvú hru na servise, no v ďalšom priebehu sa nedokázala výraznejšie presadiť. Flinková, ktorá je v rebríčku WTA o 77 miest nižšie, ovládala kľúčové výmeny a zároveň premieňala brejkbaly. Košická rodáčka nedokázala bodovať ani na riterne, svoje šance na brejk zahadzovala. S turnajom sa rozlúčila strateným siedmym gemom, v ktorom outsiderka premenila prvý mečbal.

Zaujalo nás:

• Kužmová mala len 30 % úspešnosť získavania bodov z druhého podania
  • pomer dvojchýb 6:2 z jej pohľadu
  • Flinková odolala 8 brejkbalom z 10

O nás Tomáš Tomeček

Čepelová s hladkou prehrou vo štvrťfinále WTA 125K turnaja v Tchaj-peji

TCHAJ-PEJ – Jana Čepelová prehrala vo štvrťfinále turnaja kategórie WTA 125K v taiwanskom Tchaj-peji (125 000 …