piatok , december 14 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kužmovej premiéra nevyšla, s Ruskom prehrávame 0:1
Foto: TASR

Kužmovej premiéra nevyšla, s Ruskom prehrávame 0:1

BRATISLAVA – Viktória Kužmová prehrala v otváracom zápase 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s Nataliou Vichľancevovou 4:6, 2:6. 

Slovenská tenistka vstúpila do zápasu výborne. Ako prvá si vypracovala výhodu brejku. Od stavu 1:3 sa ruská jednotka dostala do skvelej pohody. Šnúrou štyroch hier za sebou sa odpútala na 5:3. Za stavu 5:4 využila hneď prvý setbal.

V druhom sete Ruska takmer nekazila. Naša dvojka sa nedokázala vrátiť do zápasu. Vo štvrtej hre prišla o servis a o podanie prišla aj v poslednom geme zápasu.

Kužmová priznala, že Vichľancevová bola na dvorci lepšia. „Hrala veľmi dobre, nerobila takmer žiadne chyby. Bol to úplne iný zápas ako v Petrohrade. Tam všetko padalo mne, teraz zasa jej. Za stavu 3:1 tam zahrala niekoľko skvelých úderov, servovala oveľa lepšie ako na domácej pôde. Nebola som pred zápasom nervózna. Snažila som sa nemyslieť na to, že to je moja fedcupová premiéra, no duel mi nevyšiel podľa mojich predstáv, hoci som nepodala zlý výkon.“

Vichľancevová bola po zápase spokojná. „Vedela som, že hoci som s Kužmovou v Petrohrade prehrala, v Bratislave ju môžem zdolať. Som rada, že som zvládla úlohu tímovej líderky a získala pre Rusko prvý bod. Počula som nejaké ponosy na povrch, na ktorom sme hrali, no podmienky boli rovnaké. Treba sa vždy sústrediť na svoj výkon.“

Zaujalo nás:

  • Kužmová zahrala v zápase 8 es
  • predviedla 17 víťazných úderov, ale až 37 nevynútených chýb
  • Vichľancevová premenila 5 zo 6 brejkbalov
  • zaznamenala servis s rýchlosťou 190 km/h

 

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

WTA upravila pravidlá týkajúce sa chráneného renkingu

ST. PETERSBURG – Asociácia WTA sa rozhodla upraviť pravidlo o chránenom renkingu pre tenistky vracajúce sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six + 14 =