pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kuznecovová: „Serena má väčšie slovo ako ktokoľvek na mužskom okruhu“
Foto: TASR

Kuznecovová: „Serena má väčšie slovo ako ktokoľvek na mužskom okruhu“

Američanka Serena Williamsová je na okruhu zvýhodňovaná. Tvrdí to Ruska Svetlana Kuznecovová, ktorú nahnevali informácie o júnovej dopingovej kontrole americkej legendy.

Antidopingová agentúra USADA plánovala v júni vykonať kontrolu. Serenu však úradníčka nezastihla doma, kde sa mala nachádzať a poznačila jej absenciu. Po troch podobných prípadoch nasleduje automaticky suspendácia, pretože ide o porušenie dopingových pravidiel. Zápis o kontrole po zásahu vyšších funkcionárov zmizol a tenistke zostal čistý štít.

„Neviem presne, čo sa tam stalo. Ale rozhodne viem, že Serena má oveľa väčšie slovo ako ktokoľvek na mužskom okruhu. Povoľujú jej veci, o ktorých sa ostatným ani nesníva. Proti iným hráčkam by boli podniknuté ďalšie kroky,“ hnevá sa Kuznecovová.

„Sestry Williamsové nebudú nikdy ohrozené. Neviem koľkokrát bola testovaná na doping, no zdá sa, že sme na tom všetky podobne. Na druhej strane, ak má pocit, že sa s ňou zaobchádza nespravodlivo, prečo to neoznámi príslušným úradom?“ dodala skúsená Ruska.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − 1 =