pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kvarteto slovenských žien spoznalo žreb US Open
Foto: TASR

Kvarteto slovenských žien spoznalo žreb US Open

NEW YORK – Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová budú reprezentovať Slovensko v hlavnej súťaži grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). Pred chvíľou prebehol žreb.

Dvadsiata deviata nasadená Dominika Cibulková ešte meno úvodnej prekážky nepozná. Bude ňou jedna z úspešných kvalifikantiek. Predpokladané 2. kolo by jej postavilo do cesty Sie Šu-wej z Taiwanu alebo Rusku Jekaterinu Alexandrovovú. Tretie kolo, ktoré sa javí ako veľmi pravdepodobné, by zrejme znamenalo konfrontáciu so štvrtou nasadenou Nemkou Angelique Kerberovou.

Magdaléne Rybárikovej sa ušla pozícia 31. nasadenej. V 1. kole ju čaká Číňanka Wang Čchiang (53. v rebríčku WTA). Ak uspeje, narazí na veľmi hrateľnú protivníčku – domácu Jennifer Bradyovú alebo Rumunku Irinu-Cameliu Beguovú. V očakávanom 3. kole by to mala byť siedma nasadená ukrajinská kráska Elina Svitolinová.

Viktória Kužmová (56.) vstúpi do turnaja mimoriadne atraktívnym súbojom s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou (80.). Ak prekvapí, neminie ju 25. nasadená Austrálčanka Daria Gavrilovová alebo Sara Sorribesová Tormová zo Španielska. V rovnakej sekcii „pavúka“ je aj americká trojka žrebu Sloane Stephensová – predpokladaná súperka v 3. kole.

Anna Karolína Schmiedlová (87.) začne proti Wang Ja-fan (90.) z Číny. Ak otvorený duel zvládne, vyzve päťku žrebu Češku Petru Kvitovú alebo Belgičanku Yaninu Wickmayerovú. V prípadnom 3. kole by to mala byť podľa papierových predpokladov v životnej forme hrajúca 26. nasadená Arina Sabalenková z Bieloruska.

Zaujímavé zápasy 1. kola:

(16) Venus Williamsová – (WC) Svetlana Kuznecovová

(6) Caroline Garciová – Johanna Kontová

(10) Jelena Ostapenková – Andrea Petkovičová

(2) Caroline Wozniacka – Samantha Stosurová

Kompletný žreb hlavnej súťaže nájdete TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kučová a Šramková poznajú žreb kvalifikácie Roland Garros

PARÍŽ – Kristína Kučová a Rebecca Šramková budú od zajtra bojovať v kvalifikácii grandslamového Roland Garros (42 661 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + 3 =