utorok , november 20 2018
Tenisový Svet / Správy / Kvinteto mladých Slovákov spoznalo žreb kvalifikácie Slovak Open
Foto: Youtube

Kvinteto mladých Slovákov spoznalo žreb kvalifikácie Slovak Open

BRATISLAVA – Andrej Glváč, Martin, Fekiač, Samuel Puškár, Erik Chren a Jakub Kaťuch budú od zajtra bojovať v kvalifikácii bratislavského challengerového Slovak Open (106 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale).

Najskúsenejší z našich Andrej Glváč (994. v rebríčku ATP) začne proti Rakúšanovi Lennymu Hampelovi (521.). Ak uspeje, nevyhne sa zrejme nasadenej osmičke Antemu Pavičovi z Chorvátska. Toho čaká na úvod Švajčiar Marc-Andrea Hüsler. V prípadnom eliminačnom finále by to mal byť tretí nasadený Talian Matteo Viola.

Martin Fekiač (1565.) bude čeliť v 1. kole Čechovi Davidovi Poljakovi (419.). V prípade postupu by narazil na siedmeho nasadeného Španiela Andrésa Artuneda Martinavarra alebo Bulhara Alexandara Lazova. Vo finálovom kole by teoreticky mohlo prísť k slovenskému derby. Samuel Puškár, ktorý nedisponuje renkingom, by však najprv musel zdolať Fína Patrika Niklasa-Salminena (426.). Následne jednotku žrebu Kazacha Alexandra Bublika alebo Chorváta Bornu Goja.

Rebríček nemajú ani zvyšní dvaja Slováci. Erik Chren vyzve v úvodnom kole štvrtého nasadeného Nemca Daniela Masura (287.). Jakub Kaťuch skúseného Taliana Riccarda Bellottiho (595.). Senzačné víťazstvá by priniesli v 2. kole slovenské derby.

Kompletný žreb kvalifikácie nájdete TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, utorok 20. november

Andrej Martin si skúsi v Indii vylepšiť náladu vo štvorhre. Trojlístok našich bude bojovať na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × one =