nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Kvitová neprišla na súd, údajný páchateľ jej prepadnutia vinu poprel
Foto: TASR

Kvitová neprišla na súd, údajný páchateľ jej prepadnutia vinu poprel

BRNO – Na krajskom súde v Brne sa v pondelok začalo pojednávanie s 33-ročným Radimom Žondrom. Ten sa mal podľa obžaloby dostať 20. decembra 2016 do bytu tenistky Petry Kvitovej, ktorú pri snahe o krádež porezal na ruke. Spôsobil jej zranenia, ktoré si vyžiadali operáciu a dlhé liečenie.

„Páchateľa pustila do bytu. Ukazovala mu kotol a pustila vodu, v tej dobe už za ňou útočník stál s nožom. Poškodená v snahe brániť sa nôž chytila a zranila sa. Obžalovaný jej potom bránil zavolať pomoc a dom opustil až po tom, keď mu poškodená dala 10-tisíc korún,“ popísal žalobca sled udalostí, ktorý zverejnil portál idnes.cz.

Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa po útoku podrobila náročnej štvorhodinovej operácii. Zašili jej sedem prerezaných šliach a dva nervy. Recidivista Žondra vinu poprel po zadržaní v máji a rovnako reagoval aj pred súdom: „Dotyčnú som nikdy osobne nevidel, iba v televízii. Nebol som nikdy v jej byte.“ Sudkyňa Dagmar Bordovská súd asi po pol hodine prerušila. Nedostavila sa totiž Kvitová. „Musíme ju vypočuť. Bez jej svedectva nemôžeme pokračovať,“ uviedla.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kyrgios: „Na tráve patrím medzi najlepších na svete“

Austrálsky tenista Nick Kyrgios je známy tým, že si nedáva servítku pred ústa. Najnovší rozhovor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − 8 =