utorok , júl 16 2019
Tenisový Svet / Správy / Kvitovej návrat možno už na Roland Garros

Kvitovej návrat možno už na Roland Garros

PRAHA – Česká tenistka Petra Kvitová by sa po vážnom zranení po decembrovom prepadnutí mala vrátiť na súťažné kurty na grandslamovom turnaji vo Wimbledone (3. júla – 16. júla).

V hre je aj možnosť, že sa predstaví už na nadchádzajúcom Roland Garros v Paríži (28. mája – 11. júna), o svojom prípadnom štarte rozhodne tesne pred začiatkom podujatia.

„Už sa dá nahlas povedať jej dlhodobý cieľ. Jej úsilie smeruje k tomu, aby mohla hrať vo forme vo Wimbledone,“ citoval portál iDnes.cz hovorcu Kvitovej Karla Tejkala, ktorý dodal: „Nie je náhoda, že je stále medzi hráčkami na listine pre Roland Garros. Či tam bude hrať, sa rozhodne na poslednú chvíľu.“

Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa vlani v decembri v jej byte v Prostějove stala obeťou útoku. Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ohrozoval tenistku nožom a porezal ju na ľavej ruke. Ešte v ten deň absolvovala Kvitová operáciu, počas ktorej jej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov, poškodené mala aj dva nervy.

O nás Denis Schvarcz

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, utorok 16. júl

Martin Kližan, Jozef Kovalík a Viktória Kužmová zasiahnu do hry v rámci hlavného okruhu. Ďalší …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 9 =