piatok , jún 22 2018
Tenisový Svet / Správy / Kyrgios ovládol turnaj v Brisbane, má prvý titul z domácej pôdy

Kyrgios ovládol turnaj v Brisbane, má prvý titul z domácej pôdy

BRISBANE – Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa stal víťazom ATP 250 podujatia v Brisbane (468 910 USD, tvrdý povrch vonku).

Domáca turnajová trojka si vo finále poradila s Američanom Ryanom Harrisonom (47. v poradí ATP) za 73 minút jednoznačne 6:4, 6:2. Aktuálne 21. hráč sveta získal štvrtý singlový titul z hlavnej úrovne, prvý od triumfu v Tokiu v sezóne 2016.

Pomohol si podaním

Pre Kyrgiosa bol finálový duel vôbec prvým dvojsetovým zápasom na turnaji. V predošlých troch stretnutiach na ceste do finále vždy otáčal stav 0:1 na sety. V súboji o titul sa mohol oprieť o podanie – zaznamenal 17 es, po svojom prvom podaní získal 83% fiftínov a vymazal všetkých 5 brejkbalov súpera.

Cenný posun

Vďaka zisku trofeje sa Kyrgios v ATP poradí posunie na 17. priečku a v Melbourne bude figurovať medzi šestnástkou najvyššie nasadených tenistov. Zdolaný Američan si polepší o tri stupienky.