pondelok , november 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Kyrgios: „Na tráve patrím medzi najlepších na svete“
Foto: TASR

Kyrgios: „Na tráve patrím medzi najlepších na svete“

Austrálsky tenista Nick Kyrgios je známy tým, že si nedáva servítku pred ústa. Najnovší rozhovor pre denník Telegraph nie je výnimkou. Kyrgios  v ňom porozprával o trávnatej sezóne, Roland Garros a vrátil sa aj k svojim vyjadreniam o Djokovičovi a Nadalovi. 

Vyjadrenia o Djokovičovi a Nadalovi neľutuje

Pred mesiacom rodák z Canberry poskytol rozhovor pre podcast „No Challenges Remaining“, v ktorom ostro zaútočil na Novaka Djokoviča, Rafaela Nadala a jeho strýka Toniho, či Fernanda Verdasca. Svoje ostré vyjadrenia neľutuje. „Bez ohľadu na to, čo hovoria hráči, moje názory sa nezmenia. Niektorým ľudom sa moje vyjadrenia veľmi páčili. Nejdem ich menovať. Či už sa to niekomu páči alebo nie, sú to moje úprimné myšlienky.“

Neobľúbená antuka

Austrálčan sa nikdy netajil svojim odporom k antuke a Roland Garros. Tento rok v Paríži ani nehral, ako oficiálny dôvod toho času uviedol chorobu. Dnes hovorí niečo iné. „Hrať na Roland Garros nemalo žiaden zmysel. Aj tak som veľa netrénoval a chcel som sa čo najskôr dostať na trávu,“ povedal na margo antukového grandslamu.

Milovaná tráva a Wimbledon

Opačný vzťah má Nick k živému povrchu. Trávu považuje za svoj najlepší povrch a nechýba mu na nej sebavedomie. „Keď mám svoj deň, na tráve patrím medzi najlepších na svete. Cítim sa na nej komfortne, dokážem sa vyrovnať s tlakom“ uviedol Kyrgios.

Nie je žiadnym prekvapením, že za absolútny vrchol sezóny považuje Wimbledon: „Už je to taká tradícia, že Wimbledon je úžasný – diváci sú veľmi úctiví, kurty sú dokonalo zastrihané. Je to ten najpodstatnejší grandslam, ktorý môžete vyhrať. Neviem na koľkých Wimbledonoch si ešte zahrám, nemôžem to brať ako samozrejmosť.

Na tomto turnaji dosiahol aj svoj najlepší grandslamový výsledok v kariére – štvrťfinále z roku 2015. Myslí si však, že má aj na viac: „Moja bilancia na Wimbledone je celkom dobrá, mám odtiaľ veľa krásnych zážitkov. Tam sa to pre mňa všetko začalo. Mal som veľa epických zápasov. Mám pocit že mám na viac ako na štvrťfinále. Tam som postúpil keď som mal devätnásť, bez toho, aby som sa vôbec snažil,“ zhodnotil svoje možnosti Kyrgios.

Motivácia

Motivácia a prístup k tenisu sú najväčšie kamene úrazu austrálskeho búrliváka. Uvedomuje si to aj sám: „Kľúčom je mentalita. Musím prísť na turnaj svieži a v pohode. Udržať si mentálne nastavenie dva týždne je pre mňa náročné. Ale budem sa snažiť ako najlepšie viem – chcem pôsobiť tak, aby ma ľudia mohli považovať za dobrý vzor,“ dodal.

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Ohlasy médií na finále Turnaja majstrov

Ohlasy svetových médií na triumf gréckeho tenistu Stefanosa Tsitsipasa na Turnaji majstrov v Londýne. AMNA …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + 2 =