piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kyrgios tvrdo zaútočil na Djokoviča: „Je chorobne posadnutý túžbou byť obľúbený“
Foto: TASR

Kyrgios tvrdo zaútočil na Djokoviča: „Je chorobne posadnutý túžbou byť obľúbený“

RÍM – Austrálčan Nick Kyrgios si nikdy nedával servítku pred ústa a počas turnaja v Ríme zaútočil v podcaste „No Challenges Remaining“ na srbskú svetovú jednotku Novaka Djokoviča či Španiela Rafaela Nadala.

Djokoviča chce po zápase „zosmiešniť“

„Cítim, že je chorobne posadnutý túžbou byť obľúbený. Chce byť Federer. Tak veľmi chce byť obľúbený, až ho nemôžem vystáť. To všetko, čo robí pri oslavách víťazstiev, je trápne, veľmi trápne,“ pustil sa Kyrgios do Srba, pričom narážal na jeho tradičné gestá smerom k publiku.

Novak Djokovič pri svojej typickej oslave

„Djokovič ma štve. Vždy hovorí radšej to, čo si myslí, že je potrebné povedať, ako svoj vlastný názor. Tá oslava ma zabíja. Úprimne, ak proti nemu budem hrať a znova ho porazím, predvediem rovnakú oslavu rovno pred ním. Bolo by to zábavné,“ avizuje svoje plány kontroverzný Austrálčan, ktorý doteraz zvládol proti svetovej jednotke oba zápasy.

„Djokovič je neuveriteľný, veľký šampión, jeden z najlepších v histórii. Myslím, že bude ďalej vyhrávať Grand Slamy a prekoná Federera. Nezáleží však na tom, koľko Grand Slamov vyhrá, pre mňa najväčším hráčom nikdy nebude,“ pokračoval rodák z Canberry.

„Hral som proti nemu dvakrát, a, prepáčte, ak ma nedokáže poraziť, nemôže byť najlepší hráč všetkých čias. Ak sa pozriete na moju dennú rutinu, na to, koľko trénujem, v porovnaní s ním to je nič,“ dodal na margo obete svojich najnovších vyjadrení.

Porovnanie Murrayho s Djokovičom

Zatiaľ čo zverenca slovenského trénera Mariána Vajdu búrlivák Kyrgios nemá rád, Brit Andy Murray patrí medzi jeho obľúbených kolegov z okruhu. Na margo jeho zranenia povedal: „Som smutný. Skutočne smutný.“

A vzápätí si neodpustil porovnanie svojho kamaráta s Djokovičom: „Jeho (Murrayho) bilancia proti Djokovičovi je trápna. Cítim, že Murray je oveľa lepší ako Novak. Hral som proti obom. Andy lepšie riternuje, má lepší servis. Mal vyhrať oveľa viac Grand Slamov. Proti Murraymu nemôžete slajzovať, vie ako na to. Djokovič nevie, čo s tým.“

Neobľúbení Španieli

O tom, že medzi Kyrgiosom a Fernandom Verdascom sú napäté vzťahy, sa vie dávno. Austrálčan to nezabudol pripomenúť: „O tom chlapíkovi ani nechcem hovoriť. Som nahnevaný už keď počujem jeho meno. Je to najarogantnejší človek, akého som kedy stretol. Nezdraví, myslí si, aký je skvelý. Chlapče, tvoj bekhend je priemerný.“

A svoje si vypočuli aj Rafael Nadal so svojím strýkom Tonim. „Je veľmi namyslený. Keď vyhrá, je to v poriadku. Nič zlé nepovie, uzná kvalitu súpera. Keď som ho však porazil, vravel, že nemám rešpekt k nemu, jeho fanúšikom a celej hre. Iba som sa čudoval. O čom to hovoríš? Hral som rovnako ako predtým. Tak, ako keď si ma pred pár rokmi v Ríme zdolal. Nič sa nezmenilo,“ vysvetľoval austrálsky „zlý chlapík“.

„Jeho strýko Toni potom vravel ‚chýba mu vzdelanie‘. Pozeral som na tie slová a vravel si ‚ty hlupák, 12 rokov som strávil v škole, som veľmi vzdelaný, ale rozumiem tomu, že si naštvaný, znovu som porazil člena tvojej rodiny,‘“ dodal nevyberavo Nick Kyrgios.

Podcast s Nickom Kyrgiosom bol nahratý včera, ešte predtým, ako predviedol v Ríme ďalší šialený výstup, o ktorom sme dnes informovali TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + 15 =