piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Správy / Lacko po divokej bitke do 2. kola ATP turnaja v Petrohrade
Foto: TASR

Lacko po divokej bitke do 2. kola ATP turnaja v Petrohrade

PETROHRAD – Lukáš Lacko zvíťazil v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v Petrohrade (1 175 190 USD, tvrdý povrch v hale) nad belgickým „lucky loserom“ Rubenom Bemelmansom v troch setoch 6:2, 4:6, 7:5.

V prvom sete bola jasná prevaha na strane skúseného Slováka. Výborne servoval, dokázal si otvárať výmeny na príjme a už za stavu 2:1 si pripísal brejk. Následne odolal jedinej podobnej šanci súpera a koncovku znova kontroloval. V ôsmom geme premenil na riterne v poradí druhý setbal.

Druhé dejstvo začal lepšie belgický ľavák, ktorý sa v tretej hre po prvý raz presadil na príjme. V ďalšom priebehu výrazne zlepšil podanie, vďaka čomu dokráčal bez problémov k vyrovnaniu na 1:1 na sety.

Rozhodujúca časť znova zastihla na príjme vo väčšej pohode piešťanského rodáka. Vo štvrtom geme zaskočil súpera čistou hrou a vzápätí sa rovnakým kúskom blysol na servise – 4:1. Rovnakú odpoveď v podobe ôsmich fiftínov za sebou vytiahol následne aj Belgičan. Záver bol poriadne divoký. Po vyrovnaní na 4:4 udrel rodák z Genku znova na príjme, no v desiatom geme mu na doservovanie nestačil ani náskok 30:0. Lukáša to povzbudilo a nakoniec premenil za stavu 6:5 druhý mečbal na riterne.

Zaujalo nás:

  • Lacko bol 6-krát dva fiftíny od prehry
  • súpera prestrieľal 15:8 na esá
  • na príjme získal 41 percent výmen
  • ukončil sériu 4 prehier

O štvrťfinále zabojuje zverenec trénera Filipa Havaja proti tretiemu nasadenému Talianovi Marcovi Cecchinatovi, ktorého tento rok zdolal na tráve v Eastbourne.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, piatok 22. marec

Viktória Kužmová ako naša posledná nádej na prestížnom miamskom turnaji. Ostatní Slováci sa predstavia na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 1 =