piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Správy / Lacko si štvrťfinále challengeru v Tchaj-peji nezahrá
Foto: Marek Lukáč

Lacko si štvrťfinále challengeru v Tchaj-peji nezahrá

TCHAJ-PEJ – Štvrtý nasadený Lukáš Lacko podľahol v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v taiwanskom Tchaj-peji (162 480 USD +H, tvrdý povrch vonku) japonskej pätnástke žrebu Juičimu Sugitovi po setoch 6:3, 3:6, 4:6.

V úvodnom sete dominoval výborne servujúci Slovák. Za stavu 2:1 síce nepremenil štvoricu brejkbalov, ale pri ďalšom podaní Sugitu si všetko vynahradil. Vzápätí zvýšil s problémami na 5:2 a záver si postrážil.

Do druhého dejstva vstúpil vo veľkom štýle skúsený Japonec. Do stavu 3:0 stratil iba dva fiftíny. V ďalšom priebehu našiel Lukáš opäť správny rytmus na servise, no k ribrejku sa ani nepriblížil.

Rozhodujúca časť priniesla najväčší boj. Piešťanský rodák odolal v otváracom geme brejkbalu, japonskému tenistovi sa podaril rovnaký kúsok za stavu 1:2. V koncovke nakoniec uspel ázijský zástupca, ktorý bol ešte vlani pevnou súčasťou top 100. Po brejku na 5:4 duel bez väčších problémov dopodával.

Zaujalo nás:

  • Lacko nastrieľal 20 es
  • ani na 9. turnaji sezóny nevyhral 2 zápasy za sebou (spolu s vlaňajškom je to už 20 podujatí v sérii)

Vydreté víťazstvo v 2. kole znamená pre skúseného slovenského tenistu prídel 10 bodov do hodnotenia ATP. V pondelok bude naďalej v okolí súčasného 125. miesta.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, piatok 19. júl

Viktória Kužmová zabojuje o druhé tohtoročné singlové semifinále na okruhu WTA. Igor Zelenay o prvé …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 3 =