piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Lahyani suspendovaný za pomoc Kyrgiosovi na US Open
Foto: Wikipédia

Lahyani suspendovaný za pomoc Kyrgiosovi na US Open

NEW YORK – Jeden z kontroverzných momentov tohtoročného US Open je doriešený. Švédsky empajrový rozhodca Mohamed Lahyani je zo strany ATP suspendovaný za svoje dohováranie Austrálčanovi Nickovi Kyrgiosovi v zápase 2. kola.

Viditeľne znudenému tenistovi vtedy rozhodca dohováral za stavu 4:6, 0:3. „Takto hrať nemôžeš, nevyzerá to dobre. Chcem ti pomôcť, lebo toto nie si ty,“ zaznelo dokonca z úst jedného z najskúsenejších arbitrov. Viacerí hráči na čele so Švajčiarom Rogerom Federerom vtedy hovorili o prekročení rozhodcovských kompetencií.

ATP sa celým prípadom zaoberala a dospela k jednoznačnému záveru. V jej stanovisku sa uvádza, že „išlo o narušenie nestrannosti, ktorá sa od rozhodcov vyžaduje“. Lahyani napokon nevyviazol bez trestu. Bol suspendovaný na dva turnaje – od 1. októbra sa nezúčastní na ATP 500 podujatí v Pekingu a o týždeň neskôr ho neuvidíme ani na akcii ATP Masters 1000 v Šanghaji.

Na rozhodcovskú stoličku zasadne populárny Švéd opäť 15. októbra v Štokholme.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Akcia proti podvodom v tenise – vo Francúzsku zatkli sedem hráčov

PARÍŽ – Francúzske úrady zadržali tento týždeň siedmich tenistov v súvislosti s nelegálnym ovplyvňovaním výsledkov zápasov. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + five =