nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Laver o Kyrgiosovi: „Suspendácia je možno jediná odpoveď“
Foto: TASR

Laver o Kyrgiosovi: „Suspendácia je možno jediná odpoveď“

NEW YORK – Legendárny Austrálčan Rod Laver sa včera v New Yorku pre austrálske denníky The Sydney Morning Herald a The Age vyjadril o Nickovi Kyrgiosovi. Správanie svojho krajana by trestal prísne.

Zoznam Kyrgiosových výstrelkov je nekonečný. Len počas posledného mesiaca stihol dostať pokutu 113 000 amerických dolárov za sériu excesov v Cincinnati. V reakcii na to obvinil počas US Open ATP z korupcie. Hoci sa neskôr snažil uviesť svoje slová na správnu mieru, stále mu za ne hrozí trest.

„Čokoľvek, čo doteraz urobili, nefungovalo. Nie som si istý, či sa z toho nejakým spôsobom poučil. Suspendácia je preto možno jediná odpoveď,“ navrhol nekompromisné riešenie Laver. Je pritom známe, že nútená pauza je v hre. Za výroky o korupcii môže byť podľa pravidiel ATP až trojročná.

„Bohužiaľ, Nick je Nick. Vďaka svojmu servisu a hre mohol byť, alebo sa stále môže stať, šampiónom. Do cesty sa mu však stavia jeho hlava. Nechce dodržiavať pravidlá a rešpektovať rozhodcov,“ dodala 81-ročný austrálska ikona, po ktorej je pomenovaný turnaj Laver Cup. Nick Kyrgios na ňom 20. – 22. septembra nebude vo výbere sveta chýbať.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × one =