pondelok , február 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Lipták o fedcupovej baráži: „Je škoda, že budeme hrať vonku“
Foto: TASR

Lipták o fedcupovej baráži: „Je škoda, že budeme hrať vonku“

BRATISLAVA – Matej Lipták, Viktória Kužmová a Igor Moška reagujú na žreb, ktorý prisúdil Slovensku v baráži o I. svetovú skupinu Pohára federácie Bielorusko.

Slovenský kapitán Matej Lipták na margo žrebu uviedol: „Určite je škoda, že budeme hrať vonku, ale pri možnostiach, ktoré tam boli, bola veľmi malá šanca hrať doma. Bielorusko má mladý, nebezpečný a veľmi perspektívny tím, ktorý bol vlani až vo finále, čo svedčí o jeho kvalite. Ich hráčky napriek tomu, že sú mladé, majú už veľké skúsenosti s dôležitými zápasmi. Kvalita tímu ešte stúpne, ak sa k nemu pridá aj Azarenková. V každom prípade je to veľmi ťažký, ale zdolateľný súper. Opäť sa všetko rozhodne až na kurte. Bude záležať na tom, v akej forme budú hráčky. Urobím všetko pre to, aby sme nastúpili v najsilnejšom zložení aj s Dominikou Cibulkovou. Predpokladám, že Bielorusky zvolia ako povrch hard, na inom podklade doma ešte ani nehrali.“

Viktória Kužmová, ktorá získala proti Ruskám rozhodujúci tretí bod, očakáva v Bielorusku náročný zápas. „Určite to bude ťažké, budeme hrať u nich doma. Bude to iná situácia ako teraz. Treba však bojovať a dať do toho všetko. Ale myslím si, že to mohlo byť aj horšie, takže sa to dá,“ povedala odchovankyňa košického tenisu pre www.starsforstars.eu.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška si želal, aby Liptákove zverenkyne hostili Švajčiarsko. „Chcel som, aby sme hrali doma, no vyžrebovali nám vlaňajšieho finalistu a jeden z najlepších tímov sveta. Bielorusky majú špičkovú hráčku Viktoriu Azarenkovú, ktorá v uplynulých dueloch nehrala a potom šikovné mladé tenistky Arinu Sabalenkovú, Aliaksandru Sasnovičovú či Veru Lapkovú. Bude veľmi dôležité, aký zvolia domáci povrch. Myslím si však, že pri optimálnej forme našich dievčat máme reálnu šancu postúpiť do svetovej skupiny. Je to otvorené,“ povedal pre TASR Moška.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Monfils získal v Rotterdame ôsmy titul

ROTTERDAM – Víťazom ATP 500 turnaja v Rotterdame (2 098 480 EUR, tvrdý povrch v hale) …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + 4 =