pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Lipták o fedcupovom žrebe: „Mali sme trochu šťastie“
Foto: TASR

Lipták o fedcupovom žrebe: „Mali sme trochu šťastie“

BRATISLAVA – Po Igorovi Moškovi, generálnom sekretárovi STZ, zareagoval na žreb baráže II. svetovej skupiny Pohára federácie aj kapitán Matej Lipták.

„Myslím si, že tým, ako sme si za posledné dva týždne prešli trošku nešťastím, tak teraz sme mali zase trochu šťastie. Podľa mňa z tých možností, ktoré sme mali, dopadol žreb najlepšie a ešte aj budeme hrať doma. Takže som určite rád. Teraz je naša úloha správne zvoliť povrch, aby sme hrali v silnom zložení a potom verím, že to môžeme zvládnuť. Sú dve alternatívy. Jedna, že zvolíme povrch podľa turnajov a druhá, že ho zvolíme podľa hráčok. Prvá je tam myslím Beatriz Haddadová Maiová, ktorá vie hrať na harde aj na antuke. Tie ostatné príliš nepoznám, ale myslím si, že sú skôr na antuku. Treba to zvážiť, no keďže v tej časti sezóny sa začína antuka, tak je to najpravdepodobnejšie. Ale ešte si to premyslíme,“ povedal  Matej Lipták.

Brazílčanky si zabezpečili účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medellíne. Vo finále zvíťazili nad Paraguajom 2:0. O prvý bod sa zaslúžila Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová. Druhý pridala aktuálna brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová, ktorá je na 172. mieste svetového rebríčka WTA.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Známa tenistka pomáha chorým deťom, Cibulková si užíva manželskú idylku

Séria najpútavejších záberov zo sociálnych sietí je tu aj dnes. Vychutnávajte.  Maria Šarapovová sa čoraz …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + four =