pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Slovenky už trénovali v Rige – Lipták pochválil kurt
Foto: TASR

Slovenky už trénovali v Rige – Lipták pochválil kurt

RIGA – Kapitán slovenskej fedcupovej reprezentácie Matej Lipták si pochvaľuje kvalitu kurtu v Riga aréne, na ktorom si jeho zverenkyne zmerajú cez víkend sily s domácimi Lotyškami v rámci súboja 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie.

„Včera sme pricestovali do Rigy s tromi hráčkami, ktoré v ten istý deň absolvovali prvý tréning. Povrch kurtu je pre oba tímy veľmi dobrý – nie je ani veľmi rýchly, ani príliš pomalý. Prišli sme sem bez dvoch líderiek. Dominika Cibulková dokáže vyhrávať zápasy nad hráčkami z top 10 svetového rebríčka a po dlhšej absencii sa tešila na návrat do fedcupového tímu. Žiaľ, vírusové ochorenie jej nedovolilo byť tu s nami. Magdaléna Rybáriková sa minulý týždeň necítila dobre, má problémy s pravým ramenom a preto tiež nefiguruje v nominácii. Nie sme v jednoduchej situácii,“ vyhlásil Lipták na dnešnej tlačovej konferencii.

Tím jeho lotyšského náprotivka Adriansa Žgunsa bude aj vzhľadom na absencie v slovenskom tábore favorit víkendového súboja. „Na tréningoch si pomaly zvykáme na nový povrch. Obe naše najlepšie singlistky sú s ním spokojné a to je najhlavnejšie. Od štvrtka sa začneme venovať štvorhre. Dúfam, že domáce prostredie a fanúšikovia nám pomôžu k víťazstvu,“ verí lotyšský šéf lavičky.

„Na úvodný hodinový tréning sme museli čakať, lebo ešte dokončovali dvorec. V Rige je podobná zima ako v Bratislave, akurát nasnežilo. Naše ubytovanie v hoteli je štandardné, od haly vzdialené asi desať minút. Keďže organizátori vybrali za dejisko hokejovú arénu, vládne v nej ešte aj dnes pracovný ruch, dokončujú lóže a všetko okolo. Aréna je veľká, popravde, nie je v nej teplo,“ referoval vedúci našej výpravy Ľubomír Páleník, športovo-technický riaditeľ STZ.

Žreb stretnutia bude v piatok o 12:00 SEČ. Úvodné sobotňajšie dvojhry odštartujú o 14:00 SEČ, v nedeľu od 12:00 sú na programe ďalšie dva single a záverečná štvorhra. Víťaz zápasu postúpi do aprílovej baráže o svetovú skupinu, zdolaný tím bude bojovať o záchranu v druhej lige.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Známa tenistka pomáha chorým deťom, Cibulková si užíva manželskú idylku

Séria najpútavejších záberov zo sociálnych sietí je tu aj dnes. Vychutnávajte.  Maria Šarapovová sa čoraz …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × three =