utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Lipták pred Fed Cupom: „Nemáme čo stratiť, pokúsime sa prekvapiť“
Foto: TASR

Lipták pred Fed Cupom: „Nemáme čo stratiť, pokúsime sa prekvapiť“

RIGA – Kapitán Matej Lipták sa vyjadril po žrebe duelu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie medzi Slovenskom a Lotyšskom. Vie, že naše dievčatá nemajú čo stratiť.

Kapitán slovenského tímu na tlačovej konferencii po žrebe zdôraznil, že Lotyšky budú v pozícii favorita. „Mrzí ma, že pre zdravotné problémy nemôžeme v Rige počítať s Dominikou Cibulkovou a Magdalénou Rybárikovou. Náš tím je v neľahkej situácii. Nemáme však čo stratiť a pokúsime sa prekvapiť. Sme pripravení bojovať v každom zápase o každú loptičku. Vo Fed Cupe sa môže stať všetko, je to iné ako turnaje. Teší ma, že dievčatá sú v dobrej fyzickej kondícii,“ uviedol Lipták.

Lotyšský kapitán Adrians Žguns tvrdí, že súpera nemožno podceniť: „Slovenské hráčky sú vo svetovom rebríčku WTA postavené nižšie ako naše dve najlepšie singlistky, no to ešte nič neznamená. Uplynulé fedcupové zápasoch nám síce vyšli, ale to je už minulosť. Teraz sa musíme sústrediť na víkendový duel. Sme favoriti, no Slovensko nemá čo stratiť a určite nepredá kožu lacno. Dúfam, že do arény Riga príde veľa fanúšikov, že budú emotívne povzbudzovať a vybičujú hráčky k maximálnym výkonom.“

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová: „Každá tenistka je pripravená hrať päť setov“

NEW YORK – Po Wimbledone sa opäť medzi laickou i odbornou verejnosťou skloňuje možnosť zavedenia ženských …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + eight =