streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Správy / Londýnske menu, streda 5. júl
Foto: TASR

Londýnske menu, streda 5. júl

LONDÝN – Tretí hrací deň znamená, že Wimbledon sa už môže tešiť na zápasy 2. kola. Do hry zasiahne slovenská i svetová jednotka.

Slovenská stopa

Slovenské pohľady sa dnes budú upierať iba na jednu tenistku – Dominiku Cibulkovú. Vlaňajšia štvrťfinalistka a nasadená osmička vyzve o 12:30 SELČ na Kurte č. 18 Američanku Jennifer Bradyovú. Prvý vzájomný zápas môže pokojne priniesť dramatickú zápletku.

Favoriti pred výzvami

Domáca Johanna Kontová bude o 14:00 SELČ čeliť na Centrálnom kurte nebezpečnej chorvátskej kráske Donne Vekičovej. Následne narazí obhajca titulu Andy Murray na nevyspytateľného Nemca Dustina Browna. Program uzavrie Španiel Rafael Nadal. Vo forme hrajúceho Američana Donalda Younga nesmie podceniť. O 14:00 nesmie nič podceniť ani Japonec Kei Nišikori v súboji s Ukrajincom Sergijom Stachovským na Kurte č. 1. Medzi ženami sa môžeme cca o 18:00 nášho času tešiť aj na 2. nasadenú Rumunku Simonu Halepovú proti zlepšujúcej sa Brazílčanke Beatriz Haddadovej Maiovej.

Návrat pokračuje

Zabúdať netreba ani na Viktoriu Azarenkovú. Bieloruska zatiaľ nepodáva po materskej dovolenke optimálne výkony, ale od zápasu k zápasu by sa mala zlepšovať. Dnes o 12:30 SELČ ju preverí na Kurte č. 3 Jelena Vesninová z Ruska.

Televízny program pre fajnšmekrov:

  • 12:30 Jelena Vesninová (15) vs Viktoria Azarenková
  • 14:00 Johanna Kontová (6) vs Donna Vekičová
  • 15:30 Andy Murray (1) vs Dustin Brown
  • 17:30 Rafael Nadal (4) vs Donald Young
  • 19:00 Madison Keysová (17) vs Camila Giorgiová

 

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Horanský po vydretom víťazstve do 3. kola challengeru v Hamburgu

HAMBURG – Pätnásty nasadený Filip Horanský si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − 11 =