streda , február 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / López o Federerovi: „Mal by rešpektovať okruh a hrať celý rok“
Foto: TASR

López o Federerovi: „Mal by rešpektovať okruh a hrať celý rok“

Po majiteľovi madridského ATP Masters 1000 podujatia Ionovi Tiriacovi skritizoval rozhodnutie Švajčiara Rogera Federera vynechať antukovú sezónu aj Feliciano López. Španiela čaká tento rok v Madride premiéra v pozícii turnajového riaditeľa.

„Chcem, aby sa Federer znovu predstavil v Madride predtým, ako odíde do športového dôchodku. Trénoval som s ním v Rotterdame a mal som to šťastie porozprávať sa s ním. Povedal mi, že si veľmi váži Manola Santanu (druhý riaditeľ turnaja, pozn. red.) a ak sa rozhodne hrať na Roland Garros, mohol by prísť aj do Madridu,“ citoval Lópeza portál essentiallysports.com.

„Škoda, že sa Federer v Madride nepredstaví, pretože antuková sezóna je rovnako dôležitá ako trávnatá alebo hardová. Tak ako ostatní elitní hráči, Federer by mal rešpektovať okruh a hrať celý rok,“ myslí si španielsky tenista.

López absolvuje už 17. ročník prestížnej madridskej akcie. Tentokrát nielen ako hráč, ale i riaditeľ. „Chcem sa niečo naučiť a zapojiť sa do organizácie,“ uviedol na margo novej roly. Tento rok sa ešte môže spoľahnúť na skúsenosti Manola Santanu. Už 79-ročný bývalý tenista sa však s pozíciou riaditeľa lúči a od sezóny 2019 bude všetko na pleciach Lópeza.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Cibulková v 2. kole WTA turnaja v Dubaji po boji podľahla svetovej päťke

DUBAJ – Dominika Cibulková prehrala v 2. kole turnaja kategórie WTA Premier 5 v Dubaji (2 828 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + twelve =