piatok , december 14 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Lukáš Lacko: „Pozíciu slovenskej jednotky vnímam iba ako vec prestíže“
Foto: TASR

Lukáš Lacko: „Pozíciu slovenskej jednotky vnímam iba ako vec prestíže“

BRATISLAVA – Lukáš Lacko získal tretím víťazstvom na Slovak Open aj pridanú hodnotu. Vďaka zisku desiateho challengerového titulu sa totiž opäť stal slovenskou mužskou tenisovou jednotkou. V rebríčku ATP predstihol Norberta Gombosa, ktorý v pozícii obhajcu trofeje skončil už v 1. kole na rakete Poliaka Jerzyho Janowicza.

Národná jednotka a špecifiká bratislavských titulov

Lacko pozícii renkingovo najvyššie postaveného slovenského hráča nepripisuje príliš veľký význam. „Veľakrát som v minulosti hovoril, že radšej byť národnou trojkou a svetovou päťdesiatkou, ako byť najlepší slovenský singlista a v rebríčku ATP figurovať okolo stého miesta. Pozíciu slovenskej jednotky vnímam iba ako vec prestíže,“ vysvetlil svoj pohľad na pozíciu národnej jednotky.

Na domácej pôde nadviazal na tituly z rokov 2013 a 2011. Najviac si cení prvý. „Bol najťažšie vybojovaný. Mal som vtedy veľmi zlú druhú časť sezóny, neprekypoval som veľkým sebavedomím. Nemal som takú pohodu ako teraz alebo pri zisku druhej trofeje v roku 2013. Preto je prvý bratislavský titul pre mňa najvzácnejší. Tretí je zasa špecifický v tom, že prišiel po tridsiatke,“ zrekapituloval svoje domáce úspechy.

Posledné loptičky finále Lukáš Lacko vs Marius Copil:

Veľa tenistov dosahuje výrazné úspechy aj po dovŕšení tohto veku. Roger Federer či Rafael Nadal dokážu vyhrávať i grandslamové turnaje. „Trend sa posúva. Športovci, vrátane tenistov, majú v dnešnej dobe nejaký ten rok navyše. Pri dobrej regenerácii a tréningovej metodike sa dá hrať na top úrovni o pár rokov dlhšie. Samozrejme, cítim, že už nemám dvadsať. Na dvorci je to fajn a nie som pomalší ako v mladosti, no musím venovať oveľa viac času regenerácii,“ opísal svoju súčasnú situáciu rodák z Piešťan.

Boj o Australian Open

Po víťazstve v Aegon aréne NTC sa Lacko posunul v rebríčku na 104. miesto a posilnil si šance dostať sa priamo do hlavnej súťaže na úvodnom Grand Slame novej sezóny Australian Open. O tom, či v Melbourne nebude musieť hrať kvalifikáciu, rozhodne tohtotýždňový challenger v Brescii. V Taliansku na úvod narazí na talentovaného krajana Lukáša Kleina.

„Za normálnych okolností by mi 104. miesto možno aj stačilo na hlavnú súťaž na Australian Open, v Brescii som však minulý rok bol v semifinále. Idem tam bez nejakého tlaku, budem sa snažiť hrať uvoľnene a predvádzať taký tenis ako v Bratislave. Ak obhájim vlaňajšie semifinále, bude to fajn. Ak nie, nebudem z toho robiť žiadnu vedu a vynasnažím sa kvalitne pripraviť na novú sezónu s cieľom kvalifikovať sa na Australian Open,“ nepripúšťa si Lukáš žiaden tlak.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nadal prisľúbil štart na Laver Cupe 2019

ŽENEVA – V dňoch 20. – 22. septembra 2019 sa bude konať vo švajčiarskej Ženeve tretí ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + three =