utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Lüthi prezradil, koľko antukových turnajov Federer tento rok odohrá
Foto: TASR

Lüthi prezradil, koľko antukových turnajov Federer tento rok odohrá

Švajčiarsky kouč Severin Lüthi prezradil v rozhovore pre miestne noviny Le Matin, ako bude vyzerať antuková sezóna jeho zverenca Rogera Federera. Vyjadril sa aj k téme ukončenia kariéry.

Federer po Australian Open potvrdil zámer štartovať prvýkrát od roku 2016 na antukových turnajoch. Okamžite to vyvolalo špekulácie, že sezóna 2019 je jeho posledná. Už počas Hopman Cupu navyše naznačil, že nevie, či sa na okruhu objaví aj v roku 2020.

Lüthi na margo možného konca uviedol: „Je okolo toho priveľa špekulácií. Vždy sa snažil nevenovať tomu veľkú pozornosť ani neodpovedať na tieto otázky. Nerozmýšľa o tom každý deň a nemyslím si, že sa už rozhodol. Teraz máme len nejaké fakty – túžbu hrať na antuke a istotu, že nechce mať pauzu medzi hardovou a trávnatou sezónou. Hoci je na antuke všetko iné, môže to do budúcna pomôcť.“

„Pred Roland Garros odohrá jeden antukový turnaj. Má 37 rokov, a tak je normálne, že neposkytuje žiadne záruky v horizonte troch alebo piatich rokov. Keby bol rozhodnutý na konci tejto sezóny skončiť, absolvoval by pred ňou odlišnú kondičnú prípravu, lebo by sa nemusel sústrediť na budúcnosť. Nič sa však nezmenilo. Neznamená to nutne, že bude v roku 2020 hrať, ale zatiaľ to tak vyzerá,“ dodal Lüthi.

Najbližšou zastávkou švajčiarskeho fenoména bude turnaj kategórie ATP 500 v Dubaji, ktorý sa začne 17. februára. Potom ho čakajú tradičné americké Masters 1000 podujatia v Indian Wells a Miami. V súvislosti s antukou sa pred Roland Garros skloňovali turnaje v Barcelone a Ríme. Zrejme bude práve jeden z nich napokon „Fedexovou“ generálkou na parížsky Grand Slam.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kližan finále neobháji, na ATP turnaji v Petrohrade skončil v 1. kole

PETROHRAD – Martin Kližan končí už v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v ruskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =