pondelok , február 18 2019
Tenisový Svet / Správy / Martin cez nasadeného súpera do štvrťfinále challengeru v Marburgu
Foto: Instagram/Andrej Martin

Martin cez nasadeného súpera do štvrťfinále challengeru v Marburgu

MARBURG – Andrej Martin si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger v nemeckom Marburgu (43 000 EUR +H, antuka vonku) s piatym nasadeným Portugalčanom Pedrom Sousom po setoch 7:6(5), 3:6, 6:3.

Prvý brejk úvodného dejstva zaznamenal za stavu 2:2 portugalský favorit. Pri jeho potvrdzovaní zaváhal, ale v 7. geme si všetko opäť vynahradil na príjme. Andrej sa vrátil do boja ribrejkom na 5:5 a napokon musela rozhodnúť skrátená hra. Najtesnejším pomerom 7:5 ju získal bratislavský rodák.

Na začiatku druhého setu nevyužil náš tenista brejkbal, čo sa ukázalo ako kľúčové. Postupne prevzal iniciatívu Sousa. Čoraz lepšie podával a brejkom na 3:1 rozhodol, že duel pôjde do tretieho dejstva.

V ňom si spočiatku obaja aktéri strážili servis. O zmenu sa postaral skúsený Slovák, keď po úspešnej hre na riterne zvýšil na 4:2. V závere výraznejšie komplikácie nedopustil, za stavu 5:3 využil hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • obaja tenisti premenili 3 zo 6 brejkbalov
  • Martin si pomohol 8 esami
  • dva zápasy za sebou nevyhral pred Marburgom na 10 turnajoch za sebou

O semifinále zabojuje Andrej Martin s tretím nasadeným Hugom Dellienom z Bolívie alebo skúseným brazílskym kvalifikantom Thomazom Belluccim.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, pondelok 18. február

Na hlavnom okruhu bude v hre až trio našich zástupcov – Dominika Cibulková, Viktória Kužmová a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × two =