streda , október 17 2018
Tenisový Svet / Správy / Martin končí na challengeri v Barcelone už 1. kole

Martin končí na challengeri v Barcelone už 1. kole

BARCELONA – Ôsmy nasadený Andrej Martin podľahol v prvom kole challengeru v Barcelone (43 000 EUR +H, antuka vonku) Kennymu de Schepperovi po setoch 6:7(6), 2:6.

Prvý set bol ako na hojdačke. Andrej prehrával už 1:4, sériou štyroch gemov však priebeh zvrátil a išiel podávať na víťazstvo. Za stavu 5:4 nepremenil dva setbaly a o servis prišiel, okamžite však opäť udrel na príjme. Ani na druhý pokus nedokázal prvý set dopodávať, a tak musel rozhodovať tajbrejk. V ňom viedol slovenský tenista 6:3 a mal k dispozícii tri ďalšie setbaly, ani tentoraz však úspech neslávil. Tajbrejk prehral pomerom 6:8.

V treťom geme druhého setu prišiel slovenský tenista o servis. Následne mal v maratónskom geme tri šance na okamžitý ribrejk, ani jednu však nevyužil. Ďalšie poľavenie na príjme už Francúz nedopustil a za stavu 5:2 dopodával zápas čistou hrou.

Zaujalo nás:

• Martin nezapojil do hry ani polovicu prvých podaní
  • po druhom servise získal iba 32 % výmen
  • v prvom sete nevyužil šesť setbalov

O nás Dominika Mikušiaková

Plíšková v Moskve vybuchla, Svitolinová so singapurskou miestenkou

MOSKVA – Druhá nasadená Češka Karolína Plíšková vypadla v 2. kole turnaja kategórie WTA Premier v …