utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Správy / Matúšová získala 11 hier za sebou a je vo svojom prvom finále v kariére
Foto: TASR

Matúšová získala 11 hier za sebou a je vo svojom prvom finále v kariére

ŠARM AŠ-ŠAJCH – Barbora Matúšová zvíťazila v semifinále turnaja ITF v Šarm aš-Šajchu (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad sedmičkou žrebu Anastasiou Šošinovou z Ukrajiny po setoch 5:7, 6:2, 6:0.

Úvod zápasu sa niesol v znamení brejkov. Ako prvá dokázala vyhrať vlastné podanie Matúšová a šla do vedenia 3:1, vzápätí navýšila náskok na 4:1. Potom však bolo momentum na strane jej súperky, ktorá vyrovnala na 4:4. Slovenka dosiahla ďalší brejk na 5:4, ale servisom ho nepotvrdila. Jej súperka naopak pri vlastnom podaní nezaváhala. Podobne ako vo väčšine gemov, aj pri servise Matúšovej za stavu 6:5 uspela hráčka na riterne a Šošinová teda šla do vedenia 1:0 na sety.

V druhom dejstve do stavu 2:2 nebol žiaden brejk. Od tejto chvíle už brala hry iba Matúšová. Dvakrát zlomila servis súperky, dvakrát získala gem po vlastnom podaní. Vynútila si tak rozhodujúce dejstvo.

Tretí set už bol spanilou jazdou slovenskej tenistky. Súperku nepustila takmer k ničomu. Okrem druhého gemu, kde odolala trom brejkbalom, iba jediný raz pripustila Šošinovú k zisku viac ako jedného fiftínu. Zaknihovala tak postup do finále.

Zaujalo nás:

  • Matúšová predviedla osem dvojchýb, jej súperka šesť
  • Slovenka získala až deväť brejkov pri dvanástich šanciach
  • od stavu 1:2 v druhom sete získala jedenásť hier v rade
  • Matúšová doposiaľ nikdy neprešla na turnaji ďalej ako medzi šestnásť najlepších, postupom do finále teda výrazne vylepší kariérne maximum

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, utorok 11. december

Hneď dvojzápasovej výzve bude čeliť počas utorka Viktória Kužmová v Dubaji. O svoj prvý bod …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 2 =