streda , apríl 25 2018
Tenisový Svet / Audio/video / John McEnroe: „Zrušil by som čiarových rozhodcov“
John McEnroe. Foto: TASR

John McEnroe: „Zrušil by som čiarových rozhodcov“

John McEnroe bol hosťom jedného z najpočúvanejších športových podcastov na svete. Bill Simmons je jedným z najpopulárnejších amerických podcasterov. Šéf športového webu Ringer.com si do najnovšej relácie pozval 58-ročnú tenisovú legendu.

Bill Simmons Podcast, John McEnroe

Počas jeden a pol hodinovej diskusie prebrali McEnroeov vzťah k basketbalu, rivalitu s Connorsom či Borgom alebo Ivanom Lendlom ešte počas jeho hracích dní. Venovali sa aj tomu, ako urobiť tenis atraktívnejším.

McEnroe by okrem iného vrátil divákov bližšie k hráčom podľa vzoru NBA, kde sedia tesne pri autových čiarach. Rovnako by zrušil čiarových rozhodcov a nechal hráčov, aby si kričali auty sami. Empajrového rozhodcu aj „jastrabie oko“ by ponechal.

Americká tenisová legenda a v súčasnosti televízny komentátor považuje Rogera Federera za najelegantnejšieho tenistu, aký kedy hral. Björn Borg bol podľa neho najrýchlejší, ktorého v živote videl na tenisovom kurte. Borisa Beckera kvôli jeho dominantnému podaniu vo svojej ére prirovnal k Shaquillovi O´Nealovi.

Podcast je v angličtine, stojí za to si ho vypočuť. Vznikol ešte pred poslednou kontroverziou, v centre ktorej sa McEnroe ocitol, keď umiestnil Serenu Williamsovú v jednom z rozhovorov na 700. miesto mužského rebríčka. U Billa Simmonsa jej vzdal hold ako najlepšej tenistke všetkých dôb.

O nás Denis Schvarcz

Môže Vás zaujímať

Šťastná zhoda okolností – Kovalík v Barcelone ako „lucky loser“ priamo v 2. kole

BARCELONA – Jozef Kovalík sa dostal ako „lucky loser“ do hlavnej súťaže turnaja kategórie ATP 500 …

2 komentáre

  1. Možno by skôr stálo za to to preložiť a dať sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 5 =