štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Mečíř o Poláškovi: „Je obdivuhodné, ako rýchlo sa dokázal vrátiť medzi špičku“
Foto: TASR

Mečíř o Poláškovi: „Je obdivuhodné, ako rýchlo sa dokázal vrátiť medzi špičku“

BRATISLAVA – Z postupu Filipa Poláška na Turnaj majstrov v Londýne má radosť aj Miloslav Mečíř. Olympijský šampión zo Soulu 1988 bol ešte za éry ČSSR prvým slovenským zástupcom na deblovom Turnaji majstrov. V roku 1987 sa v britskej metropole po boku Čecha Tomáša Šmída tešil zo zisku cennej trofeje.

Mečíř tvrdí, že ak si Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom udržia formu, v 02 aréne to môžu dotiahnuť ďaleko. „Je veľmi príjemné, že slovenský tenis bude mať po desiatich rokoch opäť zastúpenie na Masters. Treba si to vážiť. Filip s Dodigom si sadli, v tomto roku dosiahli výborné výsledky. Ak nadviažu na výkony z Wimbledonu či víťazných turnajov v Cincinnati a Pekingu, majú veľkú šancu uhrať pekný výsledok,“ povedal pre TASR bývalý dlhoročný kapitán slovenského daviscupového tímu.

Polášek sa ako druhý Slovák v histórii dostal do elitnej svetovej deblovej desiatky. Mečířovi patrila v marci 1988 štvrtá priečka. „Je obdivuhodné, ako rýchlo sa Filip dokázal vrátiť medzi absolútnu svetovú deblovú špičku. Počas päťročnej prestávky si oddýchol a získal veľkú chuť do tenisu. V tom má výhodu oproti ostatným hráčom. Budem mu fanúšikovať a želám mu, aby si Turnaj majstrov užil,“ dodal Mečíř, ktorý má na triumf na Masters stále pekné spomienky.

V roku 1987 štartoval medzi „smotánkou“ vo dvojhre aj vo štvorhre a po neúspechu v singlovej súťaži v New Yorku v londýnskom debli nemal veľké oči. „Nebral som to nejako extra vážne, no napokon sme to s Tomášom Šmídom dotiahli až k titulu. Tomáš ma veľa naučil a bol to pre nás krásny zážitok. Dokázali sme vyhrať aj zápasy, v ktorých sme boli na pokraji prehry. Prostredie v Royal Albert Hall bolo veľmi príjemné. Keď niektorým ľuďom teraz poviem, že sme vyhrali tenisový turnaj vo viacúčelovej hale, ktorá bola dejiskom veľkých koncertov, uznanlivo pokývnu hlavou,“ zaspomínala si slovenská legenda.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nadal heroickým výkonom otočil zápas proti Medvedevovi na Turnaji majstrov

LONDÝN – Španiel Rafael Nadal zdolal v skupine Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =