piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / US Open / Medvedev zbiera na US Open jednu pokutu za druhou
Foto: TASR

Medvedev zbiera na US Open jednu pokutu za druhou

NEW YORK – Rus Daniil Medvedev prežíva rozporuplný US Open. Na jednej strane je prvýkrát v grandslamovom štvrťfinále, na druhej bojuje s emóciami a zbiera pokuty.

Po štyroch zápasoch má ruský mladík na konte rovnaký počet pokút, ktorých celková výška je 19 000 amerických dolárov. Všetko sa začalo nadávkami v zápase 1. kola proti Indovi Prajnešovi Gunneswaranovi, za ktoré prišiel Medvedev o 7500 dolárov. Ďalších 2500 ho stálo ničenie výbavy v 2. kole proti Bolívijčanovi Hugovi Dellienovi.

Vystrájanie ruského spolufavorita turnaja vyeskalovalo v 3. kole. Proti Španielovi Felicianovi Lópezovi najskôr nešetrne vytrhol zberačovi loptičiek z rúk uterák, ktorý vzápätí odhodil. Rovnako sa „pohral“ aj so svojou raketou. Výsledok? Dodatočný trest 5000 dolárov za nešportové správanie. Po dueli ukázal divákom vztýčený prostredník, čo bolo posúdené ako obscénny prejav pokutovaný sumou 4000 amerických dolárov.

Nevhodného správania sa vyvaroval Daniil Medvedev až v nočnom stretnutí 4. kola, v ktorom zdolal 3:6, 6:3, 6:2, 7:6(2) nemeckého kvalifikanta Dominika Köpfera. „Ak sa mám úprimne vyjadriť k poslednému zápasu, bol som idiot. Urobil som veci, na ktoré nie som hrdý. Pracujem na tom, aby som bol na kurte lepší človek, pretože si myslím, že mimo kurtu dobrý som,“ cituje portál Tennis World zo slov moskovského rodáka po skalpe Köpfera.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Borg: „Laver Cup je tá najlepšia vec pre tenis“

ŽENEVA – Legendárny Švéd Björn Borg, kapitán výberu Európy, sa pred štartom tretieho ročníka Laver Cupu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − six =