piatok , november 22 2019
Tenisový Svet / US Open / Medvedev priznal negatívny vplyv Safina na mladú ruskú generáciu
Foto: TASR

Medvedev priznal negatívny vplyv Safina na mladú ruskú generáciu

NEW YORK – Rus Daniil Medvedev hrá úspešný US Open a zajtra zabojuje o finále. V jednom z rozhovorov si zaspomínal aj na svoje začiatky a vplyv krajana Marata Safina.

Je mladý, talentovaný, no zároveň dosť impulzívny. Medvedev má tento rok s fanúšikmi na US Open komplikovaný vzťah. Výstrelkami v prvých troch kolách, ktoré ho stáli 19 000 amerických dolárov, si ich poštval proti sebe. Od zápasu 4. kola si k nim však pomaly hľadá cestu. „Snáď sa mi podarí ukázať svoje svetlejšie stránky,“ hovorí ruský dlháň citovaný portálom Tennis World.

V detstve obdivoval Marata Safina, ktorý bol známy ako veľký búrlivák. „Podľa mňa máme úplne odlišný herný štýl. Počul som veľa porovnaní s Nikolajom Davydenkom. Myslím si, že k nemu mám bližšie,“ uviedol na margo podobností s dvoma ruskými velikánmi nedávnej minulosti.

„Keď sme boli malí, sledovali sme Marata, preto sme hádzali raketu. Pozorovali sme ho a zdalo sa nám to super. Vraveli sme si ‚dobre, teraz zlomím raketu a budem ako Marat‘. Na jeho tenise som vyrastal,“ odhalil Medvedev určitý negatívny vplyv slávneho krajana.

Na záver svetová päťka dodala: „To, čo spravil pre ruský tenis, je jednoducho neuveriteľné. Navždy bude zapísaný nielen v ruskej tenisovej histórii, ale aj vo svetovej.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Piqué sa vyjadril o davsicupovej kritike Federera a Hewitta

MADRID – Davis Cup si prechádza tento týždeň ostrou skúškou. Po prvý raz sa hrá finálový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 2 =