pondelok , november 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Medvedev: „Keď som bol mladší, neznášal som Federera“
Foto: TASR

Medvedev: „Keď som bol mladší, neznášal som Federera“

LONDÝN – Po včerajšom postupe do 2. kola turnaja ATP 500 v Queen’s Clube poskytol Rus Daniil Medvedev médiám otvorený rozhovor o mladej generácii a dominancii skúsených tridsiatnikov.

Dominancia starej garnitúry

Po Roland Garros sa legendárny Nemec Boris Becker pustil do mladíkov, ktorých skritizoval za to, že stále nedokážu nahradiť Švajčiara Rogera Federera, Španiela Rafaela Nadala a Srba Novaka Djokoviča. Podľa neho je problém v prístupe a mentálnom nastavení.

„Možno má pravdu, možno sa mýli. Nechcem sa o tom hádať. Musím však povedať, že každá generácia je iná. Ak je to tak, ako vraví, treba to prijať. Ak má pravdu, v tom prípade smola pre nás. Myslím, že hlavný dôvode je, že medicína a fyzioterapia napredujú. Predtým všetci končili v 30 rokoch, lebo sa už nemohli hýbať,“ uviedol 23-ročný rodák z Moskvy.

„Dnes môže 37-ročný Federer odohrať päť setov na antuke a o dva dni je znova pripravený. Predtým to nebolo možné, teraz áno. Vďaka svojim skúsenostiam sú stále pred nami. Jedného dňa však budú musieť odísť a vtedy začne nová generácia získavať veľké tituly. Taký je život. Nemôžem na to povedať nič iné,“ pokračoval Medvedev.

Neobľúbený Federer a zmena myslenia

Známy svojou úprimnosťou, pri Rogerovi Federerovi sa ruský dlháň ešte pristavil. „Keď som bol mladší, mal som okolo 10 rokov, neznášal som Federera. Nemohol som ho vidieť zas a znova vyhrávať. Od 1. kola som proti nemu drukoval súperom. Taký som bol. Keď vo futbale všetko vyhrávala Barcelona, prial som si, aby prehrala,“ priznal.

„Teraz sa to trochu zmenilo. Aspoň pokiaľ ide o tenis. Momentálne sa viac sústredím na seba. Keď vypadnem v 1. kole, nestarám sa, či vyhrá Roland Garros Nadal, Federer alebo Djokovič. Som len sklamaný zo svojej prehry v 1. kole. Nezáleží na tom, proti komu hrám, vždy chcem vyhrať. Proti Rogerovi som hral trikrát, nikdy som nevyhral. Posledné dve prehry boli hladké. Novaka som v Monte Carle konečne porazil po sérii troch prehier,“ pridal Medvedev porovnanie s dvoma členmi „veľkej trojky“.

Na záver Rus citovaný britským denníkom Metro na margo troch najlepších tenistov posledných rokov dodal: „Povedal by som, že obdivujem, že sú v ich veku stále vpredu. Majú niečo navyše. Všetci zažívame vzostupy a pády, no oni nie. Na každom Grand Slame sú pripravení a skoro vždy uhrajú semifinále alebo finále. Momentálne neviem, ako to robia. Chcem na to prísť, snáď ich jedného dňa začneme zdolávať.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ohlasy médií na finále Turnaja majstrov

Ohlasy svetových médií na triumf gréckeho tenistu Stefanosa Tsitsipasa na Turnaji majstrov v Londýne. AMNA …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 − five =