sobota , august 24 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Melzer sa v októbri vo Viedni rozlúči s kariérou
Foto: TASR

Melzer sa v októbri vo Viedni rozlúči s kariérou

VIEDEŇ – Rakúsky tenista Jürgen Melzer absolvuje čoskoro svoj posledný turnaj kariéry. Milovanému športu dá zbohom na domácom podujatí kategórie ATP 500 vo Viedni (22. – 28. októbra).

Tridsaťsedemročný ľavák patrí medzi najväčšie tenisové osobnosti Rakúska. Na hlavnom okruhu získal päť titulov vo dvojhre a 13 vo štvorhre. Najcennejšie sú určite triumfy na Wimbledone 2010 a US Open 2011 po boku Nemca Philippa Petzschnera. V singlovom rebríčku bol najvyššie v apríli 2011 na 8. mieste. Do top 10 sa dostal ako druhý Rakúšan po legendárnom Thomasovi Musterovi. V debli bol na jeseň 2010 dokonca svetová šestka.

Jeho kariéra nabrala zlý smer v roku 2014, keď prišli zranenia a s tým spojená strata výkonnosti. Na konci sezóny 2015 prišla operácia ramena a pokusy o návrat do top 100 sa už nikdy neskončili úspechom. Vlani síce ovládol dva challengre, ale po Wimbledone išiel pod nôž znova. Tentokrát pre problémy s lakťom.

„Stále ma tenis baví. Na začiatku tejto sezóny som videl, že ešte môžem hrať proti najlepším. To ma motivuje. Vždy si hovorím ‚čo by som robil, ak by som skončil?‘ To môžem spraviť o 3 či 4 roky. Kým dosahujem dostatočnú úroveň, chcem pokračovať,“ hlásil minulý rok tesne pred Vianocami.

Aktuálna sezóna mu však jasne ukázala, že už to proti mladším ročníkom nepôjde. Na hlavnom okruhu nezvládol ani jednu zo šiestich kvalifikácií, hoci na Wimbledone viedol vo finálovom kole 2:0 na sety nad Nemcom Yannickom Madenom. Jeho posledným grandslamovým vystúpením v hlavnej súťaži tak zostane 1. kolo Australian Open 2017, kde prehral po výbornom výkone 1:3 so Švajčiarom Rogerom Federerom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Zverev: „Nadal komunikuje s inými hráčmi menej“

NEW YORK – Nemec Alexander Zverev už patrí dlhšie medzi etablovaných členov svetovej špičky. Ako vychádza …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + 5 =