nedeľa , jún 24 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Mihalíková s novým trénerom a veľkými ambíciami

Mihalíková s novým trénerom a veľkými ambíciami

Chorvátsky tenisový tréner Stefano Vukov bude v Trnave novým osobným koučom Terezy Mihalíkovej. Víťazke dvojhry na juniorskom Australian Open z roku 2015 chce pomôcť k posunu v rebríčku WTA.

„Tereza je veľmi motivovaná, ambiciózna a veľmi príjemná, čo sedí aj môjmu naturelu,“ povedal Vukov pre web www.empire-tennis-academy.com. Obaja sa prvýkrát stretli na predsezónnej príprave v decembri 2016 na Floride v miestnej akadémii. „Videli sme sa tam prvýkrát a potom, keď všetci odišli na turnaje, ostala som s ním trénovať. Dosť sa mi to páčilo. Stefano berie všetko veľmi profesionálne a je veľmi ambiciózny. Zmenil mi techniku a ide mi to o dosť ľahšie,“ prezradila 18-ročná Slovenka, momentálne 528. hráčka rebríčka.

Mihalíková má oveľa vyššie ambície. „Tento rok bol pre mňa veľmi, veľmi zlý. Taký zlý začiatok roka som ešte nemala. Bolo to aj tým, že som ukončila sezónu 2016 veľmi skoro. Mala som kondičnú prípravu bez rakety, aj sústredenie bolo bez nej, čiže to bolo dosť dlhé obdobie. V marci som však už išla na turnaje do Egypta s tým, že som hrala dobre i na predošlých amerických turnajoch. V Egypte sú hrozné podmienky na 15-tisíckach, o tom sa ani nemusíme baviť. Iba z posledného štvrtého turnaja som odchádzala s dobrým pocitom. Konečne som hrala dobre. Verím si, že teraz to už pôjde,“ dodala víťazka šiestich podujatí ITF vo dvojhre, ktorú najbližšie čakajú dva turnaje v Káhire.

Veľké nádeje vkladá do svojej zverenkyne aj 30-ročný chorvátsky tréner: „Limity nemáme, uvidíme, akým smerom sa bude uberať sezóna. Je veľmi náročné zvládnuť prechod z juniorského obdobia. Na okruhu sa objavuje mnoho nových hráčok, konkurencia je vysoká. Tereza sa potrebuje zlepšiť po fyzickej stránke, naberá na svalovej hmote. Je 18-ročné dievča, ktoré sa vyvíja. Po technickej stránke hrá kvalitný tenis, no sebavedomie u nej občas chýba, potom sa zase vráti. Musí byť na kurte agresívnejšia, a toto príde ruka v ruke so skúsenosťou. Tereza má v sebe určite potenciál byť hráčkou prvej svetovej stovky. Chce tvrdo pracovať. Mojou ideou je, aby začala súťažiť na úrovni kvalifikácií Grand Slamov už od budúcej sezóny. Ak sa dostaneme tento rok do top 200, bude to v poriadku. No nebude to jednoduché. Na malých turnajoch musí vyhrať veľa zápasov, za čo nemá veľa bodov. Je to doslova džungľa.“

Stefano Vukov má už skúsenosti s hráčkami, ktoré boli blízko prvej či druhej svetovej stovky rebríčka WTA. Naposledy pracoval s Američankou Sachiou Vickeryovou, ktorá zakončila sezónu 2016 na 139. mieste vo dvojhre. „Dostala sa blízko k prvej svetovej stovke, čo bol celkom úspech. Asi pred šiestimi rokmi som začal trénovať iba ženy. Bol som aj sparingpartnerom Kuznecovovej, Rubinovej či Navrátilovej. Z pozície trénera som viedol napríklad mladú Američanku Sofiu Keninovú alebo mexickú fedcupovú jednotku Renatu Zarazuovú,“ zhrnul svoje skúsenosti kouč.

THE BREAKDOWN

0

Nice

Look, I can take you as far as Anchorhead. You can get a transport there to Mos Eisley or wherever you're going.

User Rating: 3.48 ( 14 votes)

O nás Lukas

Môže Vás zaujímať

Kovalík to dokázal, v Poprade sa stal premiérovým domácim víťazom

POPRAD – Štvrtý nasadený Jozef Kovalík sa stal víťazom turnaja kategórie ATP Challenger v Poprade …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 1 =