štvrtok , november 15 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Mihalíková siahla po Kližanovom koučovi, Pláteník so zaujímavou zverenkyňou
Foto: TASR

Mihalíková siahla po Kližanovom koučovi, Pláteník so zaujímavou zverenkyňou

TRNAVA – Martin Hromec sa stal novým trénerom Terezy Mihalíkovej, juniorskej víťazky Australian Open 2015. Šéftréner trnavskej medzinárodnej akadémie EMPIRE Tennis Academy Vladimír Pláteník bude viesť finalistku juniorského US Open 2014 Anhelinu Kalininovú z Ukrajiny.

Tereza Mihalíková predtým spolupracovala v rámci akadémie s Chorvátom Stefanom Vukovom. „Stefano musel odísť pre rodinné problémy, rozišli sme sa v dobrom. Nevedela som, čo očakávať od nového trénera, lebo ich nerada mením. Na Martina Hromca som si však zvykla veľmi rýchlo, je ‚pohoďák‘. Je super tréner a vychádzame spolu dobre. Teším sa už na novú sezónu. Mojím prvým cieľom je dostať sa do kvalifikácie grandslamových turnajov,“ citovala Mihalíkovú oficiálna tlačová správa akadémie.

Vladimír Pláteník predtým v Trnave viedol Rusku Dariu Kasatkinovú, ktorú posunul na 24. miesto rebríčka WTA. Teraz bude pre neho výzvou Kalininová, ktorá je 158. na svete. „Po skončení spolupráce s Kasatkinovou som mal ponuky od hráčok z top 10. Nakoniec som sa rozhodol spolupracovať s Kalininovou. Je to aj preto, že ju trochu poznám. Chcel som pracovať s niekým, kto je samostatnejší, dospelejší, a nie je ešte vo svetovej špičke – lebo tam už hráčky nie sú ochotné robiť toľko zmien vo svojej hre. Kalininová je mladá, nie sú pri nej vonkajšie vplyvy, čo mi vyhovuje. Anhelina bola výborná juniorka. Žiaľ, potom sa zranila. Pred dvoma rokmi mala operáciu ramena. Myslím si, že keď teraz bude rok, rok a pol dobre pracovať s tímom tu v Trnave, tak má minimálne na prvú stovku. Potom uvidíme, keďže len začíname,“ poznamenal Pláteník.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer presvedčivo zdolal na Turnaji majstrov Andersona, postupujú obaja

LONDÝN – Roger Federer zdolal v záverečnom zápase skupiny Lleytona Hewitta na Turnaji majstrov v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × three =